Ладижин C

Стрічка новин

21:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ СЕЗОН КОНКУРСУ БІЗНЕС-ІДЕЙ «РОБИ СВОЄ»
PR
17:07
Ветерани та їхні родини з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн
PR
11:43
6 грудня в Ладижині святкуватимуть День святого Миколая
19:15
В Ладижині розробляють програму реабілітації захисників України
ексклюзив
19:10
Художники і дизайнери Ладижина також допомагають ЗСУ
ексклюзив
15:05
Ладижинські волонтери виготовляють один маскувальний костюм приблизно за дві години
ексклюзив
22:01
7 млн грн на громади: стартував новий сезон конкурсу “Час діяти, Україно!”
PR
22:16
У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом
14:39
Близько тисячі маленьких ладижинців обслідували лікарі Охматдиту
ексклюзив
22:18
143 дитини, перебуваючи за кордоном, продовжують здобувати освіту в Ладижині дистанційно
ексклюзив
21:06
Героям присвячується. Прем’єра пісні Василя Куцака - ВКЛОНІМОСЬ!
ексклюзив
21:39
Переселенці з Херсону відновили в Ладижині бізнес, який мусили закрити через війну
ексклюзив
16:00
Відкладене через війну весілля – переселенці з Бахмуту одружилися в Ладижині
ексклюзив
19:54
Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам
ексклюзив
21:54
Найстаршій волонтерці з села Лукашівки - 93 роки
ексклюзив
19:40
У Ладижині відкрився заклад стрітфуду в новому форматі - Döner Mаркет кафе
PR
13:02
В Ладижині продовжують відключати електроенергію, щодекади змінюється графік
оновлено
22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
12:27
Як оформити пенсію під час воєнного стану
11:10
Поліція розшукує неповнолітнього жителя Гайсинського району
18:04
На Вінниччині очікується погіршення погодних умов!
16:37
Серійного крадія затримали у Гайсинському районі
14:08
Діти ветеранів війни, учасників бойових дій та осіб з окупованих територій можуть навчатися на бюджеті
13:27
В Гайсинському районі чоловік погрожував зброєю військовослужбовцям
17:53
Мобільні оператори можуть частково обмежити окремі сервіси.
16:59
«Укренерго» вводить екстрені відключення світла по всій Україні
Більше новин
» » Ніколи не пізно починати: у 58 років Зіна Крижанівська відкрила для себе світ японського мистецтва аміґурумі


Ніколи не пізно починати: у 58 років Зіна Крижанівська відкрила для себе світ японського мистецтва аміґурумі

Фото: Інстагарам Зіни Крижанівської
Дозвілля / Відпочинок / Інтереси / ІНТЕРВ’Ю
3 347
0

Мистецтво виготовлення мініатюрних ляльок аміґурумі до України дійшло не так давно. І задовго до цього гайсинчанка Зіна Крижанівська, яка досконало володіла спицями, мріяла опанувати мистецтво в’язання гачком. Але мрія так і залишалася мрією аж до 2016 року, допоки ідею не підкинула її онучка. Відтоді пані Зіна практично не розлучається з гачком, і осягає все більше різноманітних технік. Та найбільше їй припало до душі мистецтво аміґурумі. 

Я дуже цього хотіла, та думала, що ніколи не зможу.  Але у 2016 році я таки спробувала в’язати гачком на прохання своєї онуки. Дитина захотіла, аби я вив’язала овочі та фрукти для її ляльок. От я і спробувала. Потім вона просила то подарунок для подружки, то ковпачок для ручки – такі собі дрібнички. Згодом для онучки я вив’язала  першу ляльку-пупса. З неї все і почалося. Зараз я дивлюся на цю ляльку, вона така страшненька. Але це моя перша робота, – розповіла в інтерв’ю Л’Новинам Зіна Крижанівська. 

Свої перші роботи майстриня показала подругам. Звісно, вони були в захваті та порадили  починати продавати цю красу. Вперше майстриня-лялькарка виставила свої іграшки на продаж на міському ярмарку за смішну ціну, та й того соромилась. Бо як це ж за гроші.
– Я тоді продала 8 маленьких іграшок десь по 10 гривень. Мені тоді було так соромно, що я за гроші продаю… А наступного року мене вже самі організатори запросили. Тоді мої роботи побачили представники з «білого дому», їм теж сподобалось. Згодом мене запросили на День міста, а потім навіть запропонували сідати в парку в’язати свої іграшки, мовляв, може хтось з дітей подивиться, та й собі навчиться. І я почала виходити в парк, тоді люди зацікавилися і по трошки брали. Якось в парку до мене підійшли люди з Ладижина і купили кілька іграшок. Вони мене дуже підтримали та навіть запросили у ваше місто, щоб запропонувати містянам свої роботи. А так мені практично ніде їх продавати. Немає в нас ярмарку майстрів, – зазначила пані Зіна.  

До карантину майстриня заїжджала і в Ладижин. Каже, її дуже надихнули місцеві жителі.

Колись я була в Ладижині. Тут дуже чудові люди. Ну так тепло мене сприйняли, так підтримали. Це так надихає, коли люди захоплюються моїми роботами, – поділилася враженнями Зіна Крижанівська.

Сьогодні у доробку пані Зіни понад 300 іграшок, якщо не враховувати різні брелочки та дрібнички. Всі персонажі найрізноманітніших кольорів та розмірів – від мініатюрного авокадо до найбільшої в колекції іграшок 40-сантиметрової корівки – виконані в техніці аміґурумі. На кожну роботу майстриня витрачає від кількох годин до кількох днів роботи. Все залежить від розмірів. 

На кожну іграшку я витрачаю час по-різному. Є такі, що за вечір можна вив’язати. А є такі, що поки вив’яжеш ті ручки та дрібні детальки… Як от зараз я в’яжу губку Боба, то вже з ним тиждень граюся. Але, чим менша іграшка, тим складніше її в’язати. А ще в мене було одне дуже цікаве замовлення – одна знайома попросила мене вив’язати ворону. Її хлопчику було 6 років, і в нього була якась гра, і він все з якоюсь там вороною розмовляв. Я їй сказала, що не вмію, але знайшла в інтернеті схему і вив’язала цього птаха.   І коли хлопчик знайшов серед подарунків на День народження цю ворону, він був дуже радий і сказав, що чекав її цілих 6 років, – поділилася посміхаючись майстриня. 

Сьогодні у пані Зіни немає великої кількості замовлень. Як вона наголосила, немає «того конвеєра». Це просто хобі. Саме тому, мабуть, кожна її іграшка по-своєму унікальна та неймовірно приваблива. Крім того, завдяки безмежним просторам інтернету, пані Зіна опанувала процес виготовлення інтер’єрних виробів. І такий вид творчості теж їй дуже сподобався. 

Нитки в мене постійно з собою. Де я сиджу, там і в’яжу. Я не можу без цього. А спиці взагалі не хочу брати. Ви щоб бачили – в мене вдома стільки початих іграшок, в мене стільки планів, хочеться і те і те спробувати. Зараз дуже багато є виробів, які можна зв’язати для інтер’єру – килимки, серветки, набори, чохли на стільці. Я просто розриваюсь. Мені іграшку хочеться вив’язати. От зараз я вив’язала серветки для сервування. Вони дуже гарні. Подрузі вив’язала 9 чохлів для стільців і килимок до них. А ще вона подивилась в інтернеті, і каже, що зараз дуже модні в’язані брошки – такі маленькі квіточки, лисички, там багато чого. То вона мені вже каже, що наступним замовленням будуть брошки. А от в селі у мами недавно місяць була, бо мама трохи прихворіла, я там теж в’язала. Мені там замовили жабку-цірівну у машину. Вона така красива виходить. А ще замовили діда Мороза зі Снігуркою. От їх дов’яжу і відправлю однією посилкою,– розповіла пані Зіна. 

Як зізналася майстриня, на замовлення в’язати їй не до вподоби. Це швидше вимушений крок, адже в неї є невпинна жага до роботи. Але ж основний ресурс – нитки – дуже дорогий, та й пенсія не велика. 

Нитки беру тільки натуральні – вовна, напіввовна, бавовна, акрилова, велюрова, навіть звичайний котушковий «ірис». Але тільки нові – нічого не розпускаю. І ніколи не беру із секонд-хенду. Тільки нові яскраві ниточки, які переважно замовляю через інтернет. Так виходить значно дешевше. Через мережу замовляю і усілякі дрібнички для іграшок: різноманітні намистинки очі, що вкручуються, очі блискучі, очі з відблисками, райдужні, трапецієподібні, з різним відливом, які хочеш. Усього багато, але на все потрібні гроші, – акцентувала майстриня.
До карантину пані Зіна мала змогу продавати свої роботи у власній крамниці. Але економічна криза змусила гайсинчанку закрити свою справу. А віддавати на ринок під реалізацію бажання зовсім немає – вони брудняться, припадають пилом. Але нестримне бажання продовжувати та підтримка людей продовжують надихати майстриню на створення нових робіт.  

Багато хто каже, що в мене дуже гарна охайна робота. Але, хочу вам сказати, що це не моя заслуга. Я б ніколи сама не змогла так. Я просто помолилась і попросила в Бога, що хочу так в’язати. Це просто чудо, – резюмувала Зіна Крижанівська.

Так, надихаючись підтримкою рідних та друзів, майстриня створила свої сторінки у соцмережах, де показує свої роботи та ділиться секретами створення аміґурумі. 

Отже, навчатися чогось нового ніколи не пізно. Якщо ви про щось давно мріяли, можливо, саме час наважитися і зробити перший крок, як його 5 років тому зробила гайсинчанка Зіна Крижанівська.

Тетяна Поліщук

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.