L`News > ГРОМАДА / Ініціативи > Ладижинців кличуть на прибирання улюбленого місця відпочинку – кар’єру біля греблі

Ладижинців кличуть на прибирання улюбленого місця відпочинку – кар’єру біля греблі

На акцію запрошуються активні люди, яким не байдужа краса нашого міста та його околиць. Крім того, дуже потрібні художники-муралісти, теслі. Про це на своїй сторінці у фейсбук написав місцевий активіст Андрій Лиман. Днями Андрій з друзями спробували самостійно розчистити захаращене роками місце на березі Південного Бугу. До цього з кар’єру місцеві дачники також вивезли гори сміття. Але ж те, що накопичувалося роками, прибрати за один раз кільком людям не під силу. 

Андрій переконаний, якщо 3 квітня збереться 50-70 ладижинців, 90% роботи з прибирання, виготовлення і встановлення лавок та мангалів, а також створення стінописів на стінах насосної станції, можна буде виконати за 1 день.

 «Треба зробити з кар'єру місце, де люди зможуть відпочивати родинами, смажити шашлики, слухати музику, навчатись плавати і пишатись рідним містом», – зазначив Андрій у дописі. 

Зазначимо, «кар’єр» біля греблі Ладижинської ГЕС, дійсно є одним з улюблених місць для відпочинку містян. Проте, це місце є частиною нехай і колишньої, але промислової зони і є потенційно небезпечним для життя людей, а тому не може претендувати на статус місця громадського відпочинку. 

Між тим, активісти планують вже цієї суботи зібрати та вивезти усе сміття, а для цього потрібні люди, мішки для сміття, рукавички та причепи, лопати, пили. 

Л’Новини поспілкувалися з організатором акції щодо фронту робіт. Зі слів Андрія Лимана, 3 квітня планується зробити наступне:
  • Провести основні роботи з прибирання та підготовки майданчика для встановлення баків та інфраструктурних елементів;
  • зрізати дикі акації та інші рослини, що насіялись стихійно; 
  • підготувати будівлю так званої «водокачки» до створення муралу. 
Для людей, що долучаються, передбачене харчування від місцевих підприємців, часткове забезпечення інвентарем та технікою від волонтерів та дачного кооперативу. Також буде причіп для сміття та грейдер. 

Також у суботу здійсниться ряд розрахунків, аби зробити місце безпечнішим.

Після облаштування містяни зможуть побачити на локації:
  • роздягальні; 
  • сміттєві баки та смітники; 
  • таблички; 
  • лавки та «грибки»; 
  • мангали; 
  • станцію сап-серфингу; 
  • точку з продажу морозива та безалкогольних напоїв.

Усі охочі долучитися до прибирання можуть звертатися до Андрія у соціальних мережах, або за телефонами: 0964104945 (Telegram), 0631929039 (Viber).Повернутись