Ладижин C


Стрічка новин

10:46
Марш військових до 14 жовтня стане в Ладижині щорічним
16:42
Кількість випадків захворювання на COVID-19 в Ладижині перевалила за тисячу
15:55
Ладижинці здобули призові місця на обласному чемпіонаті з пішохідного туризму
10:18
Хореографічний колектив «Акварель» став призером Всеукраїнського конкурсу
09:20
Класичним самбо в Ладижині все більше цікавляться дівчата, а хлопці обирають бойове
14:20
Пейзажі Дмитра Самошевського можна побачити у Тростянці: персональну виставку відкриють 13 жовтня
12:38
У Ладижинській ЗОШ № 4 презентували оновлений простір шкільної їдальні
11:24
З січня 22 року в Гайсинському районі дислокуватиметься батальйон територіальної оборони
15:02
На Ладижинській ТЕС почали розвивати екологічний та промисловий туризм
14:28
Ладижинські бадмінтоністи вперше взяли участь в обласних змаганнях
14:13
16 призових нагород вибороли ладижинці на чемпіонаті України з універсального бою
13:34
Бюджетний барометр Ладижина за період з 04 по 10 жовтня 2021
17:26
Державна міграційна служба офіційно повідомила про закриття підрозділу в Ладижині
16:06
Ветерани АТО запрошують ладижинців на марш 14 жовтня
11:13
В Ладижині постійно зростає кількість хворих на ковід (+12 за добу)
08:53
Мешканці Піонерського до вечора 7 жовтня будуть без води
15:47
У жахливій ДТП під Краснопілкою загинув літній ладижинець
14:37
В Ладижині розпочався опалювальний сезон
12:35
В Ладижині на COVID-19 хворіє 31 особа
11:02
COVID-19: чому не доступні інструменти «електронного врядування» для громад?
12:09
Двадцять нагород обласного чемпіонату здобули ладижинські «Козаки»
08:56
Ладижинець Микола Вітюк – триразовий чемпіон світу з паверліфтингу
12:50
Бюджетний барометр Ладижина за період з 27 вересня по 03 жовтня 2021
11:58
В Ладижині фура на ходу загубила колесо, від удару двері ВАЗу вигнуло в середину
11:31
В Ладижині поліція ліквідувала організоване злочинне угруповання, члени якого організували виробництво та збут наркотиків
08:54
Відпочити від буденності й перезавантажитися можна на лавці-сові у Ладижинському дендропарку
14:22
Майбутнє великої сцени: першачків Ладижинської музичної школи посвятили у музиканти
14:02
Ладижинські діти взяли участь у середньовічних розвагах
09:22
У Ладижинському дендропарку з’явилася витончена білявка
11:40
Два баранчики – нова найулюбленіша дитяча локація Ладижинського дендропарку
Більше новин
» » » З січня 22 року в Гайсинському районі дислокуватиметься батальйон територіальної оборони

З січня 22 року в Гайсинському районі дислокуватиметься батальйон територіальної оборони

Фото: Ладижин Новини
МІСТО / ТОП / ВІДЕО / Інтерв’ю
1 421
0

З Нового 2022 року в Україні набуде чинності Закон України Про основи національного спротиву, відповідно до якого в кожному районі мають почати виконувати свої завдання, відносно нова для нашої держави військова структура – сили територіальної оборони (ТрО), які тісно працюватимуть з місцевими органами самоврядування і населенням районів. Що це за структура, хто може нести там службу, яким буде забезпечення та які буде виконувати завдання, – Л’Новини дізнавалися у командира Томашпільського батальйону територіальної оборони, учасника АТО/ООС старшого лейтенанта Віктора Довгаля. 

– Пане Вікторе, що таке територіальна оборона і чим вона відрізняється від звичайних військ?
– Територіальна оборона, як одна з трьох складових, входить до національного спротиву, разом з рухом опору та підготовкою громадян до національного спротиву. Початок територіальна оборона має з 2014 року, коли були створені перші в Україні батальйони, зокрема Вінницький 9-й батальйон, зі служби у якому я почав військову кар’єру і мав честь служити до 2020 року, уже в складі 59 мотопіхотної бригади. У 2018 році була збудована система ТрО, були створені бригади територіальної оборони в кожній області, у липні цього року був прийнятий Закон України Про основи національного спротиву, який почне діяти з 01 січня 2022 року і виведе територіальну оборону на новий рівень – Сили територіальної оборони, як складова Збройних Сил України. Законом визначено статус територіальної оборони та кількість батальйонів на область, а саме за кількістю адміністративних районів – батальйон на район. Також має бути батальйон ТрО для захисту обласних центрів і міст з населенням 1 млн і більше. Вони будуть формуватися поступово. 


– Який у вас зараз штат?

– На сьогодні кадри батальйону, тобто основний склад – це три військовослужбовці контрактної служби: командир батальйону, начальник штабу і головний сержант. Решта – призиваються за мобілізацією. А з 1 січня батальйони будуть мати штат, згідно з законом, від 43-44-х і більше військовослужбовців контрактної служби, котрі будуть на постійній основі нести службу, виконувати завдання в тих пунктах постійної дислокації, які будуть визначені відповідно до постанов уряду. Зазначу, що відповідно до нового закону, керівник територіальної оборони району – голова РДА, ця посадова особа керує всіма складовими ТрО району і відповідає за стан ТрО, а командир батальйону ТрО – є начальником штабу ТрО і з офіцерами управління батальйону входять до військової складової штабу. Тобто управління батальйону виконуватиме дві функції – управління  батальйоном ТрО і так само виконувати управлінські функції в штабі району територіальної оборони.

– Коли почнете набирати кадри?

– Відбір кадрів, на мою думку, почнеться ближче до Нового року, тому що на сьогоднішній день я навіть не знаю, де буде дислокуватися наш батальйон. З минулого року, відповідно до адміністративної реформи України, Томашпільській район перестав існувати, як адміністративна одиниця та увійшов до складу Тульчинського району, в наслідок чого в Тульчинському районі тепер дислокується два батальйони – у Тульчині та в Томашполі, що з 1 січня 2022 року суперечить законодавству, що у кожному районі має бути один батальйон. Відповідно передбачається, що батальйон з Томашполя зі мною чи без мене має бути передислокований, скоріш за все у Гайсинський район. Місце дислокації батальйону, по військовому – ППД, буде визначати Міноборони та Генштаб. ППД має бути, як у справжньої військової частини, зі складами для озброєння та техніки, адміністративної будівлі та будівлі для розміщення особового складу. Місцем розміщення може бути Гайсин, хоча це не обов’язково має бути районний центр. 


– Кадровий відбір буде також?

– Звісно, кадровий відбір також буде. Адже управління батальйону – це офіцери, і сержанти, які будуть управляти та забезпечувати діяльність батальйону, виконувати завдання штабу району ТрО, а крім того виконувати функцію інструкторів для проведення військових вишколів та роботи з населенням для підняття рівня навченості по захисту Батьківщини. З кандидатами на посади, будуть проводитись як співбесіди, так і спец перевірки, відповідно до чинного законодавства. Крім того, з тими хто буде прийнятий на службу, постійно буде проводитись робота з підвищення кваліфікації. 

Зараз мова йде про контракт на дійсну військову службу. Крім того, є служба за контрактом у військовому резерві. Між ними є відмінності. Контракт резервіста ТрО у мирний час зобов’язує проходити програму підготовки, через залучення до проведення Стрілецьких днів, які проходять щосуботи, і наразі не кожної суботи, а також до участі у навчальних зборах. За виконання програми підготовки резервістам в кінці року передбачена винагорода, а також зберігається посада та середній заробіток за місцем роботи.


Під час введення в державі того чи іншого стану, пов’язаного з мобілізацією, резервіст-контрактник зобов’язаний прибути до своєї військової частини, отримати зброю та майно і приступити до виконання завдань згідно зі штатною посадою. Законом визначено, що підрозділи ТрО виконують завдання в межах свого адміністративного району, та за межами проведення бойових дій. Це означає, що якщо хтось, за станом здоров’я, сімейним станом, віком чи інших причин не може брати участь в бойових діях, але має за обов’язок стати на захист своєї Батьківщини, – може це реалізувати в батальйоні ТрО. Захистимо свій дім – захистимо Україну.

– Казарми будуть?
– Казарми будуть. Тому що понад сорок військовослужбовців, необхідних для життєдіяльності військової частини та штабу району ТрО, служитимуть за контрактом в режимі «прийшов-пішов», тобто з 08:00 по 17:00. А в разі оголошення мобілізації (повної або часткової) усі переходять на казармовий режим. Відповідно призиваються решта особового складу з-поміж резервістів батальйону та військовозобов’язаних цього району.
– Як буде налагоджена співпраця з медиками? У вас буде свій підрозділ, чи будете співпрацювати з лікарнями?
– В штаб району ТрО буде входити головний лікар району. У тимчасовому положенні про штаб ТрО зазначено що, крім військової складової, в склад штабу мають входити інші складові сектора безпеки (поліція, СБУ, ДСНС) та медики, тому що на базі лікарень місцевих можуть бути влаштовані пункти надання первинної меддопомоги, як цивільним, так і військовим. Так само ці пункти мають виконувати евакуаційні функції. Грубо кажучи, при виконанні будь-яких завдань ТрО по наслідках військового впливу, або техногенного характеру, наприклад, на території міста Ладижин (теракт, аварія тощо, бо Ладижин дуже техногенне місто, і є дуже багато об’єктів критичної інфраструктури), так от серед постраждалих можуть бути як цивільні, так і військові. Всі вони без винятку мають бути доправлені до найближчої лікарні, тобто Ладижинської, за необхідності, евакуйовані в районну лікарню міста Гайсин, а вже за необхідності в районній лікарні. У цьому випадку буде відбуватися розподіл: військових – у військовий шпиталь, а цивільних – у цивільні медичні заклади. Але первинна ланка може бути одна і для військових і для цивільних.
– Можете детальніше розповісти про склади та забезпечення?
– Так. Кабінет міністрів України до початку набуття чинності Закону має визначити місця розміщення підрозділів ТрО. Визначенні місця мають забезпечити можливість проживання, несення служби військовослужбовцями постійного складу батальйону, зберігання зброї на весь батальйон, зберігання майна на весь батальйон, техніки, яка необхідна для розгортання – засоби зв’язку на автомобільній базі, автомобілі для логістичного забезпечення. А решта буде забезпечено, відповідно до мобілізаційних документів, з національної економіки. Міноборони дає те, що по воєнній лінії: форма, з/п, зброя і розхідники до неї, патрони й таке інше. А все інше частково ляже на місцеві бюджети, відповідно до Закону та Плану ТрО району. 

– На Ваш погляд райони в змозі належно забезпечити свої підрозділи ТрО?

– Маю надію, що так. До того ж голови РДА, як відповідальні особи за ТрО, так само мають бути зацікавлені, щоб цей батальйон формувався належним чином потім з тим, що дали, батальйон буде виконувати завдання. Важливо, щоб місцева влада розуміла рівень небезпеки, у випадку агресії з боку РФ та сателітів, одним з яких може бути Придністров’я, яке по суті є великою військовою базою з обмеженим контингентом, який, наразі виконує функції охорони цієї бази. Але якщо розпочнуться певні військові дії з боку агресора на півдні України, це дасть можливість активувати цей анклав – будемо мати загрозу і для нашої Вінницької області, і району. 


– Якою буде форма у тих, хто нестиме службу в ТрО?

– Наразі шеврони вже затверджено головнокомандувачем. Верх шеврона для всіх областей зроблений у формі зубів стародавніх мурів. Шеврон кожна бригада ТрО має свій. В середині шеврона – герб тієї області, де підрозділ дислокується. В нас це двозубий якір з хрестом вгорі. Форма, можливо, буде загальновійськова, тобто піксель, а берет ймовірно іншого кольору, беретний знак – іншої форми. 

– Якою буде середня з/п особового складу ТрО?

– На мою думку на рівні ЗСУ. Тобто солдат рядовий буде отримувати від 10,3 тис. грн. 

Ймовірно, в майбутньому, строкову службу замінять службою в ТрО, якщо Сили ТрО набудуть достатньої спроможності у військовій підготовці населення. Тобто в деяких випадках можна не йти на строкову службу, а підписати контракт в ТрО. Тільки там потрібно буде два і більше контрактів відслужити, щоб зарахували службу. А контракт, ви знаєте, укладається на три роки. Але тут є свої плюси – ти служиш без  відриву від роботи, лише у певні дні, обов’язково залучаєшся на навчальні збори і по першому виклику зобов’язаний прибути до військової частини. 

У вересні 2021 року пройшли десятиденні навчальні збори на базі оздоровчого дитячого табору «Подільський Артек», на яких відпрацьовувались питання прийому особового складу батальйону, проведення індивідуальної підготовки резервістів та відпрацювання дій в складі підрозділів під час несення служби на блок-постах, відбиття нападу ДРГ на важливі об’єкти та інше. З Ладижина залучалося 20 осіб як військовозобов’язаних, так і резервістів. З них чимало вояків є ветеранами війни. Усім сподобалось. 

– На початку розмови ви говорили про роботу з населенням. Що входить в це поняття?

– Законом України Про основи національного спротиву визначені заходи, які місцева влада у взаємодії з Силами ТрО та іншими суб’єктами сектору безпеки, має проводити серед населення. З січня 2022 року впевнений, що будуть визначені і напрямки роботи, і відповідні структурні підрозділи місцевих влад та підрозділів ТрО. Має проводитись робота зі старшокласниками, військові збори, які раніше з ними проводились. Елементи тактики, топографії можуть навіть діти вивчати у сприятливій для них формі. Має бути вогнева підготовка. Також будуть проводитись військово-патріотичні заходи, наприклад святкування того чи іншого свята. От в Ладижині на День захисту дітей залучалися військові з Гайсина. Ця робота буде продовжуватися. 

– Чи будете навчати населення тактичній медицині?

– Звісно. Це дуже важливо і не лише для військових. Тому що практика на сході показує, що після проведення бойових дій залишається дуже багато «подарунків», які можуть наносити дуже багато шкоди цивільним вже після того, як військові залишили певний район. Під час однієї з ротацій на Сході стався прикрий випадок. В прифронтовій зоні в одному з населених пунктів місцеві їздили у посадки різати дерева для обігріву помешкань. Поліцейські патрулі на авто це намагалися присікати, тому що ці місця небезпечні, і не всі на той час були обстеженні саперами. Під час одного такого «відпрацювання», проїжджаючи ґрунтовою дорогою, поліцейський автомобіль наїхав на протитанкову міну. Стався вибух і двоє поліцейських загинули. Місцевим пощастило – втекли неушкоджені, а поліцейським на жаль, ні. Тому ми не можемо виключати вірогідності, що на нашій місцевості не буде розвитку якогось негативного сценарію відносно нашої країни з боку агресорів і, як наслідок, маємо до цього готуватися. Хочеш жити в мирі – готуйся до війни. Цю мудрість інколи забувають, на жаль…
Спілкувалася Тетяна Поліщук

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.