Ладижин C

Стрічка новин

23:30
В центрі Ладижина відкрили магазин мережі «М’ясомаркет» від МХП
ексклюзив
PR
17:58
МХП-Громаді: військовим важливо розуміти, що їхні родини в безпеці, з підтримкою та допомогою
23:10
МХП Поруч: Як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя
PR
21:24
СТАРТУВАВ НОВИЙ СЕЗОН КОНКУРСУ БІЗНЕС-ІДЕЙ «РОБИ СВОЄ»
PR
17:07
Ветерани та їхні родини з Вінниччини можуть отримати гранти до 100 тис. грн
11:43
6 грудня в Ладижині святкуватимуть День святого Миколая
19:15
В Ладижині розробляють програму реабілітації захисників України
ексклюзив
19:10
Художники і дизайнери Ладижина також допомагають ЗСУ
ексклюзив
15:05
Ладижинські волонтери виготовляють один маскувальний костюм приблизно за дві години
ексклюзив
22:01
7 млн грн на громади: стартував новий сезон конкурсу “Час діяти, Україно!”
PR
22:16
У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом
14:39
Близько тисячі маленьких ладижинців обслідували лікарі Охматдиту
ексклюзив
22:18
143 дитини, перебуваючи за кордоном, продовжують здобувати освіту в Ладижині дистанційно
ексклюзив
21:06
Героям присвячується. Прем’єра пісні Василя Куцака - ВКЛОНІМОСЬ!
ексклюзив
21:39
Переселенці з Херсону відновили в Ладижині бізнес, який мусили закрити через війну
ексклюзив
16:00
Відкладене через війну весілля – переселенці з Бахмуту одружилися в Ладижині
ексклюзив
19:54
Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам
ексклюзив
21:54
Найстаршій волонтерці з села Лукашівки - 93 роки
ексклюзив
19:40
У Ладижині відкрився заклад стрітфуду в новому форматі - Döner Mаркет кафе
PR
13:02
В Ладижині продовжують відключати електроенергію, щодекади змінюється графік
оновлено
22:54
В Ладижині змінився графік відключень електроенергії в 2-й декаді січня 2023 року
оновлено
11:49
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 04.01 по 10.01.2023
15:12
Графік відключень електроенергії в Ладижині з 21.12 по 31.12.2022
13:37
Новий графік відключень електроенергії в Ладижині - з 11.12 по 20.12.2022
13:18
Незаконне перевезення лісу виявили в Гайсинському районі
12:27
Як оформити пенсію під час воєнного стану
11:10
Поліція розшукує неповнолітнього жителя Гайсинського району
18:04
На Вінниччині очікується погіршення погодних умов!
16:37
Серійного крадія затримали у Гайсинському районі
14:08
Діти ветеранів війни, учасників бойових дій та осіб з окупованих територій можуть навчатися на бюджеті
Більше новин
» » Не поміняв вчасно гуму на зимову – не отримаєш страхових виплат


Не поміняв вчасно гуму на зимову – не отримаєш страхових виплат

Фото: Ладижин News
ЛАДИЖИН / ІНТЕРВ’Ю
1 907
0

Більш детально про страхові випадки, європротокол та суми виплат – у розмові з Андрієм Родіоновим.

Щороку в Україні, у тому числі й в Ладижині, зростає кількість приватних автомобілів. А з ними збільшується і кількість ДТП з сумними наслідками як для здоров’я людей, так і автомобілів. Така ситуація багатьом автовласникам більш знайома, як страховий випадок. Тема актуальна, адже з приходом холодів може з’явитися й ожеледь на дорогах. Отже, як мінімізувати наслідки можливого ДТП, «Ладижин  NEWS» дізнавався у місцевого представника страхової компанії Андрія Родіонова, котрий працює в цій сфері вже понад 10 років.

Чи повинен автовласник страхувати своє авто щороку?І яке покарання передбачене у випадку відсутності страхування авто?

– Так, щорічно страхувати авто зобов’язує законодавство. Страхові поліси є різні. На них зверху є серія і номер, під яким розміщена назва виду страхування де вказано обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, які діють на території України. Це означає, що будь-який транспортний засіб, який виїжджає на проїжджу частину, повинен бути застрахований. Якщо страхового поліса немає, чи він прострочений, автовласник може заплатити штраф в розмірі приблизно 450-500 грн. Адже зараз у поліції є можливість увійти у базу даних на сайт Моторно-транспортного страхового бюро України (МТСБУ), котре контролює всі вітчизняні страхові кампанії, і по номеру автомобіля побачити, чи застрахований транспортний засіб.

Отже, якщо забув страховий поліс вдома, поліцейський, котрий вас зупинив, може через цей сайт перевірити, чи застраховане ваше авто чи ні?

– В Ладижині наша поліція без проблем виявляє таку інформацію.

В яких місцях Ладижина і з яких причин найчастіше відбуваються ДТП? 

– За останніми даними моєї страхової кампанії в основному дорожньо-транспортні пригоди відбуваються поблизу супермаркетів, а ще через неправильне паркування, неправильний виїзд та на важливих перехрестях на перетині вулиць Кравчика-Процишина (виїзд на залізничний переїзд), та перетину вулиць Кравчика-Будівельників (біля магазину «Київстар»). Я порадив би місцевій владі поставити там світлофори, хоча б один в місті. Тому що біля залізничного переїзду перший їде з боку переїзду, другій – з боку автовокзалу, третій – з вул. Кравчика, й останній – з боку лікарні. А на перехресті біля Київстару складніше врегулювати, можна заплутатися – там складно.У будь-якому випадку потрібен світлофор тому, що в місті збільшується кількість автомобілів.
 
Тут саме час згадати про європротокол.

– Це чудова річ. Європротокол дуже допомагає, якщо відбувається ДТП і обидва учасники пригоди застраховані та кожен має страховий поліс. Візуальний збиток оцінюється до 50 тис. грн, якщо ніхто з них не зловживав алкоголем, і хтось з них визнає свою провину. Тоді можна не викликати поліцію, а оформлювати протокол на місці пригоди – європротокол, який має таку саму юридичну силу, як протокол складений ДПС (поліцією). В європротоколі є дві смуги – синя та жовта. Як правило, синю смугу заповнює винуватець ДТП, а жовту – постраждалий власник авто. Все дуже просто, під копірку заповнюються данні свого авто дані іншого авто. І тут є одна цікава особливість: коли ДТП оформляє поліція, у винуватця ДТП забирають права. А при оформленні європротоколу права не забираються. 

Ще один важливий момент: у випадку ДТП необхідно зателефонувати на гарячу лінію своєї страхової кампанії. В кожному страховому полісі у верхньому правому кутку написано, яка ваша страхова компанія, і вказані номери телефонів гарячої лінії. Це необхідно для того щоб зафіксувати ДТП на гарячу лінію, і там експерти підкажуть як себе далі вести.

Надалі протокол приносять у страхову компанію винуватця ДТП, пишуть заяви щодо відшкодування. Може бути й так, що у винуватця ДТП офіс страхової кампанії знаходиться не в Ладижині. тоді існує така річ – на МТСБУ є список кампаній які беруть участь у прямому врегулюванні. І якщо ваша страхова компанія підписала такий договір, то страхові кампанії між собою врегульовують питання. При виборі страхової кампанії я порадив би подивитися на наступні критерії:
  • щоб страхова компанія мала представництво в Ладижині, 
  • щоб страхова компанія була учасником договору між страховими компаніями про пряме врегулювання. 
Якщо винуватець застрахований в страховій кампанії, яка підписала такій договір, тоді потерпіла сторона звертається у свою страхову компанію, пише заяву, відбувається оцінювання ушкоджень машини та виплачується страховка, відповідно до експертної оцінки. Потім зі страхової компанії винуватця ДТП ми повертаємо кошти через відділ врегулювання. 

А якщо в одного з учасників ДТП страхова компанія не підписала договір про врегулювання, і не є членом МТСБУ?

– Тоді викликаєте поліцію, 102. 

Чи траплялися випадки коли винуватець ДТП взагалі не має страховки?

– Так бували і такі випадки. Тоді тільки поліцію викликаємо. Адже за умовами європротоколу, пошкодження транспортного засобу можуть бути оцінені візуально не більше 50 тис. грн, обидва учасники мають страхові поліси, і ніхто з них не перебуває в стані алкогольного сп’яніння. 

Коли необхідно принести європротокол в страхову компанію?

– Протокол складається на місці ДТП, телефонні дзвінки обов’язково мають бути. Гаряча лінія працює цілодобово. Також обов’язково треба зробити фото місця ДТП для страхової компанії винуватця ДТП. Фото місця ДТП треба робити так, щоб було видно два автомобілі з номерами, якщо не виходить зробити з номерами тоді декілька фото з різних позицій і місце самого ДТП. Винуватець ДТП має надати європротокол впродовж трьох робочих днів з моменту ДТП, а постраждалий – протягом місяця. Винуватець бере перший екземпляр, а постраждалий несе другий екземпляр в свою компанію. Винуватець в нашу страхову компанію пише заяву, постраждалий також приходить і пише заяву та надає свою машину на огляд. Експерт виходить і робить фото. Якщо немає скритих дефектів, заповнюється технічний акт, і вони ставлять під ним підпис, що згодні з висновками, і тоді вже можна починати ремонт машини.

Як оцінюються збитки та сума відшкодування? 

– Є така загальна програма «Audatex», однакова для всіх страхових кампаній, записуються всі дані машини – рік, модель, яка запчастина, яка деталь пошкоджена. Постраждалий приводить своє авто в страхову компанію для фотографування нашим експертом. Якщо машина не може сама рухатися тоді наш експерт приїжджає на місце, фотографує та оцінює розмір збитків. В нашому місті я приїжджаю на ДТП та допомагаю, якщо треба. Ми все оформлюємо на місці. Також надаю консультації, якщо клієнт в іншому місті. 

Яка максимальна сума виплати страховки?

– У будь-якому страховому полісі вгорі написано 200 тис., 100 тис. грн і франшиза. Зараз виплати зросли за шкоду, заподіяну здоров’ю – 260 тис. грн, за шкоду, заподіяну майну – 130 тис. грн. Тобто до 130 тис. грн страхова компанія виплачує. Та сьогодні вже машину за 100 тис. грн не знайдеш, вони дорожчі. Тому є додатковий страховий поліс на 200 тис. грн, за який необхідно доплатити. І такі випадки є, коли замовляють додаткові страхові поліси, і сума виплат зростає до 230 тис. грн за шкоду майну.

Чи були випадки виплати максимальної суми?

– Так. Тотальна знищена машина, не буду називати прізвище, але таке було.

А може страхова компанія взагалі відмовити у виплаті страховки?

– Так, до страхових випадків не відноситься виплати страхового відшкодування за пошкодження автомобіля, яке виникло під час ДТП внаслідок експлуатації легкових транспортних засобів зі зношеною гумою. Законом визначено мінімальній безпечній для водіїв рівень залишкової глибини протектора літньої гуми не менше 1,6 мм влітку, а  в зимовий період (з 01 листопада по 31 березня) – 4 мм. Експертами страхових кампаній це фіксується, і тоді, як правило, страхові кампанії відмовляють учасникам ДТП у виплаті страхового відшкодування.

Як відбуваються виплати за ремонт машини?

– Я рекомендую всім, хто постраждав, починати ремонтувати машину хоча б через тиждень. Тому що має бути оцінка експертів, має бути виявлена сума збитків. Я зв’язуюсь з постраждалим, ми обговорюємо суму, і куди мають проводитися виплати. Якщо це СТО, тоді ми перераховуємо кошти в СТО. Приносите рахунок,  приходите до нас, і підписуєте заяву, що вас задовольняє сума виплати. Другу заяву ви пишете, куди потрібно перерахувати кошти. Якщо це СТО – без проблем. Якщо хочете отримати гроші на руки – ми працюємо через Ощадбанк або ПриватБанк, то ж гроші можуть бути перераховані на карточку.

А якщо ваша сума менша від рахунку, виставленого СТО, власник авто може сам доплати 5-10 тис. грн, чи ні?

– Ні, річ у тім, що наші виплати проводяться з врахуванням середніх цін по Україні, (по ремонту машин та автозапчастин), бо ми ці розцінки беремо з загальної програми «Audatex».

Чи траплялися випадки коли кошти виплачували, а потім повертали назад?

– Це називається регрес. У нас такого не було. Регрес, це коли ти в стані сп’яніння потрапив в ДТП, страхова компанія виплачує по полісу, а потім з тебе відраховують цю суму за вироком суду через виконавчу службу. 

Чи страхують в нашій країні автівки на єврономерах?

– Так. Єдина проблема у тому що, якщо за вини євробляхера відбувається ДТП, страхова компанія виплачує тільки за ремонт автомобіля в який вони в’їхали. А їм ніхто не виплачує, тому що вони не є співвласниками транспортного засобу. Сьогодні є машини які приганяють з Європи, і водій вписаний, як співвласник авто. Якщо в них в’їжджає машина з нашими номерами, то їм виплачують тільки 50 % страховки.

Спілкувався Іван Котик.

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.