L`News > Бюджет / Економіка / Гроші > «Росла собі ялинонька»: штрафи та ціни на ялинки в місцевих лісництвах

«Росла собі ялинонька»: штрафи та ціни на ялинки в місцевих лісництвах

Одне з найбільших свят в календарі уже не за горами. А це означає, що пора подбати про вибір новорічного дерева. Ялинка – головний атрибут Нового року майже для всіх. Проте, в кожного різне поняття, якою саме вона повинна бути: жива, в горщику, штучна, з гілок (аби не зрубувати ціле дерево), а комусь достатньо й освіжувача повітря з ароматом хвої. Словом, вибір ялинки – цілий ритуал, адже треба і потрусити нею, щоб переконатись, що не сиплються голки, та погнути гілля – якщо вони пружні, то ялинка зрізана недавно. Можна обрати й різдвяний вінок на двері (традиція родом з-за кордону). 

Про прайс на новорічні дерева та штрафи, які правитимуть за незаконну вирубку, «Л’Новини» дізнавались в місцевих лісництвах. 

Ладижинське лісництво: як обрати та доглядати за новорічним деревом

«Взагалі, вибір ялинки – суперечлива справа, адже вам не хочеться потрапити на шахраїв, тому завжди звертайте увагу на наявність чіпу на ялинці. В продавця обов’язково мають бути документи на це дерево. Якщо ви вже придбали ялинку, не спішіть заносити її в тепле приміщення, нехай трохи постоїть на вулиці, аж потім встановлюйте у ємкість з мокрим піском та час від часу поливайте. Так є шанс, що ваше святкове дерево прикрашатиме  ваш будинок довше та не скине зарано голки», – розповідає лісничий Ладижинського лісництва Роман Семененко.

Зі слів лісничого, в них можна придбати звичайну метрову ялинку за майже 200 гривень, а стрижені (для пухнастості) вічнозелені красуні будуть дещо дорожчими, в залежності від висоти. Наприклад, 2-метрова ялинка коштуватиме 1600 гривень, декоративна в горщику 500 грн за метр, а вартість блакитної ялини в горщику складатиме 800 гривень за метр. 

Ціни на новорічні дерева у Басаличівському лісництві 

Новорічне дерево заввишки до 1 метра коштуватиме 115 грн, 110-190 см – 180 грн, 2,5 м – 250 грн, 2,5- 3 м – 350 грн, 3,1- 3,5 – 450 грн, 3,6-4 – 550 грн. Оптові ціни звичайно ж нижчі.

«Цьогоріч наше лісництво не охоплюватиме великих масштабів по продажу, через пандемію ми не виїжджатимемо на ринки та трохи скоротимо вирубку на продаж, адже хочемо передбачити ризики з продажу. Щороку ми маємо план зрубу на реалізацію, що не повинен перевищувати 5 000 дерев. Проте, цьогоріч ми вирішили не перевищувати зруб понад 3 000 ялинок», – каже інженер з лісових культур Басаличівського лісництва Оксана Юрченко.

У Бершадському лісгоспі

Ціни цього року лісівники встановили на ялинки та сосонки такі: 
деревце висотою до 1,25 м – 84 грн,
від 1,26 м до 2 м – 120 грн, 
від 2,01 м до 2,25 м – 144 грн, 
від 2,26 м до 3 м – 252 грн, 
від 3,01 м до 3,5 м – 300 грн, 
від 3,51 м до 4 м - 432 грн.
Для оптовиків, які замовлять понад 100 штук, зроблять знижки.

Як відрізнити ялинку офіційного зрубу від браконьєрського

«На ялинці офіційного зрубу має бути самоклейна стрічка або бірка-стяжка на якій вказаний уніфікований номер. Цей номер можна ввести на сайті Державного агентства лісових ресурсів України, та дізнатись в якому лісгоспі було зрубане дане дерево та навіть о котрій годині», – розповідає Оксана Юрченко. 
Штрафи за незаконний зруб ялинок

Якщо ви вирішили, що зможете напередодні Нового року заощадити на ялинці, зрубавши її незаконно в лісосмузі чи безпосередньо в лісі, то будьте готові до того, що лісова охорона – майстри лісу, випишуть вам штраф. Тому, якщо йдете на зелене полювання, майте на увазі, що браконьєри заплатять за одну незаконно зрубану ялинку чотирикратну суму. Грошовий штраф передбачає від 500 грн за ялинку заввишки 0,5 метра,  800 грн за метрову ялинку, від 1 500 грн за 1,5-метрове дерево, – кажуть в Ладижинському лісництві. 

Друге життя хвойних голок

«Коли ваше дерево почне потрохи обсипатись, то майте на увазі, що хвойні голки мають друге життя. Якщо ви або ваші рідні мають у своєму господарстві кроликів чи кіз, то цей харчовий продукт, насичений протеїнами та вітамінами, може стати відмінним сніданком для ваших вухатих товаришів. Проте переконайтеся, що ваша ялинка нічим не була покроплена. Ми перед продажем нічим не обробляємо свої дерева, але є продавці, які хочуть аби дерево довше мало «товарний вигляд» і скроплюють ялинки різними хімічними засобами, тому будьте уважними», – додає лісничий Ладижинського лісництва Семененко Роман.  
 
Новорічне дерево в горщику: як правильно висадити його на вулицю?

«Якщо ви придбали святкове дерево в горщику, ви можете його посадити. Але зауважте: дерево не повинно довго перебувати в приміщенні. Коли ялинка довго знаходиться в теплому місці, в неї починається вегетативний період. Якщо вона розпуститься, і ви захочете висадити її на двір, їй ніщо іншого не залишиться, як замерзнути. Ви можете її висадити відразу, навіть зараз аби не чекати морозу. Або ж деревце у горщику можна тримати у прохолодному приміщенні (наприклад, підвалі) до весни», – пояснює лісничий. 
Л’Новини бажає своїм читачам обрати найказковішу ялинку. Нехай затишок та аромат від новорічного дерева заполонить всю вашу оселю. Приємного ритуалу з прикрашання ялинки.



Повернутись