L`News > ІНТЕРВ’Ю > Не дивіться на букети з мила, мийте ними руки, – Наталія Ратушняк

Не дивіться на букети з мила, мийте ними руки, – Наталія Ратушняк

Редакція «Ладижин Новини» не втомлюється шукати талановитих, творчих людей з неординарними хобі та професіями. Цього разу ми поспілкувалися з людиною, котра виготовляє засіб, рецепт якого з’явився понад 6 000 років тому. Зараз він є необхідним в кожному домі, а колись міг слугувати грішми, адже був дефіцитним та коштовним. 

Сьогодні ж в умовах карантинних обмежень цей засіб для гігієни рятує нас від мільйонів бактерій. Рідке, тверде, господарське, технічне, медичне, косметичне, гігієнічне та антибактеріальне – різновидів мила, як ви вже точно здогадались, чимало. Сьогодні його виробляють в промислових масштабах.  Проте, ладижанка Наталія Ратушняк сама виготовляє мило ручної роботи та з перевірених інгредієнтів. Як несподіване хобі стало постійною корисною роботою та натхненням, читайте в нашому інтерв’ю.
Наталіє, з чого почалось миловаріння? За яких обставин придбали перший шматок мильної основи?

– Першим моїм кроком до спроби себе, як миловарки, було бажання зробити подарунок подругам своїми руками до 8 Березня. Я замовила необхідні компоненти та почала переглядати відео в Інтернеті для миловарів-новачків. Але це так мене затягнуло, що з часом моє новоспечене хобі почало переростати в справу, в яку я почала вкладати кошти, енергію та немало часу. Перших 4-5 років я просто робила мило на подарунки для близьких.

– Перший власноруч виготовлений шматок мила, який він мав вигляд?

– Це був звичайний квадратний шматок, проте з малюнком феї, та  спеціально для цього виробу я нарізала соснових голок та додала їх в мило. Це зараз я знаю, що такого роду необроблені інгредієнти не можна додавати, бо завдяки їм можуть розвиватися різні бактерії, і це може викликати алергічні реакції.

– Які інгредієнти берете для виготовлення мила?

– Дуже різні. Хтось використовує харчові барвники, проте я категорично проти їх використання. Тут потрібно працювати на якість. Окрім мильної основи я використовую ароматизатори відомих парфумів, ефірні олійки, адже аромат має чи не найважливіше значення для більшості покупців.
– А що такого незвичного Ви використовували для мила?

– Був час, коли я вирощувала такий компонент як люфа – це натуральне волокно кабачка. Коли кабачок виростає то його не потрібно відразу зривати, а варто зачекати, коли він трохи підсохне, а потім обдати кип’ятком і зняти шкірку. Так залишиться лише кабачкове волокно. В результаті коли я додаю його в мило, виходить гіпоалергенне мило-скраб,  або мочалка, яку можна використовувати для догляду за обличчям. 

– Скільки часу забирає виготовлення мила?

– Дивлячись якої складності. Десь 40 хвилин, якщо це експозиція, а на звичайний шматок не більше 20 хвилин.

– Скільки місця у вашому житлі займає ваша майстерня?

– В мене 2  комоди з формами та більша частина кімнати є моя майстерня, де також є стіл для розділу.

– Що крім форм, які прилади потрібні для виготовлення мила?

– Мені для роботи потрібний блендер, міксер, шоколадниця. А з часом підкуповуєш багато чого нового та професійного.
– У вашому домі, мабуть, і не знайдеш шматок фабричного мила?

–Уже давно не купую ані мила, ані шампуню, ані засобів для обличчя. Я під кожен сезон виготовляю собі інший шампунь, міняю олійки та компоненти. Більшість компонентів купую з Німеччини та США. Довше чекаю замовлення, проте це того варте. Це така робота, в яку не можливо не закохатись.

– Як думаєте скільки в кілограмах зробили мила за весь час?

– О, мабуть, з пів тони. Перед великими святами у мене часто буває кілька безсонних ночей, а тому і багато кілограмів виготовленого мила.

– Чи може робота миловара замінити основну роботу?

– Так, звичайно. Ти напрацьовуєш коло споживачів. Потім, якщо ти добре себе зарекомендувала, то друзі друзів теж стають твоїми клієнтами. Але, як і в звичайній роботі, потрібно завжди розвиватись, удосконалюватись брати участь у різних вебінарах. От, наприклад, зараз я придбала собі на День народження квиток на участь у майстер-класі, який мав проводити майстер миловаріння з Японії. Та через пандемію цей захід перенесли на січень. Він буде проходити в Москві, тому я дуже сподіваюсь що потраплю туди, адже це багато нової інформації та новий досвід. 

– Чи беретесь за виготовлення іншої продукції по догляду за шкірою?

– Для мене це дуже принципове питання. Адже я вважаю, щоб виготовляти якісь косметичні засоби на зразок лосьйонів, кремів, потрібно мати медичну освіту. Тому я намагаюсь приготувати те, що не нашкодить від мого незнання, і щоб люди ще раз до мене звернулись, а не обминали 10 дорогою.

– Чи помітили ви різницю між тим, скільки клієнтів було до карантину та після?
 
– Як і в будь-якій сфері, я почала менше робити виробів з мила, адже люди почали менше збиратись на якісь свята, а тому і замовлень поменшало, але, як кажуть, потрібно не лишитись без макової росинки, і тому я знайшла альтернативу: почала виготовляти антисептики та дитяче мило з ефірними оліями, адже дітки  почали частіше мити руки, а під впливом антисептиків в них почала сушитись шкіра.

– Але ж є антисептики з різними компонентами, що пом’якшують шкіру рук. Чи виготовляли ви такі?

– Спирт – це такий компонент, який поглинає всі олії і залишається лише запах. І потрібно знати, що при виготовленні антисептиків потрібно ще й використовувати засіб від опіків: я додавала пантенол.

– Чи брали ви участь в конкурсах чи виставках серед миловарів?

– Так, я намагаюсь брати участь у всіх можливих таких заходах. Нещодавно вперше брала участь у Всеукраїнському виставковому конкурсі «Найкращий букет». Серед представлених 167 робіт, мій букет отримав 7 місце. 

– Чи існують якісь курси з миловаріння?

– Так, мої колеги, які ведуть групу в інтернеті серед миловарів, створили школу мильного мистецтва, де можна пройти курси онлайн та дізнатись все від «А» до «Я».

– Чи багато маєте тематичних замовлень перед новорічними святами?

– Так, зараз працюю щодня над такими замовленнями. Приходить рік Бика, тому вже встигла придбати силіконові форми, і роблю мильних биків та корівок (посміхається). Також жоден Новий рік в мене не проходить без виготовлення мандаринок з мила.

– Яка для вас найбільша похвала та радість від клієнтів?

– Часто в мене замовляють подарункові бокси та кажуть: «Ой, твоє мило таке класне, рік стоїть, як щойно виготовлене». Я посміхаюсь та кажу: «люди користуйтесь, не дивіться на нього, як на витвір». І запрошую, щоб до мене ще раз прийшли за улюбленим ароматом.

Що ж, про вплив запахів психологи втомились говорити. Щоб жінка почувала себе впевнено – потрібен аромат жасмину, а зняти напругу та стрес допоможе аромат бергамоту. Запах вашого мила може не лише відтворити бажання, а й огорнути ніжними доторками. То ж сьогодні, як ніколи актуальним є вираз: «Тіло потребує догляду, душа релаксу, а мило – ваших рук». 

Спілкувалася Каріна Галба



Повернутись