L`News > ЛАДИЖИН > 1 квітня на Вінниччині стартує весняно-літня нерестова заборона

1 квітня на Вінниччині стартує весняно-літня нерестова заборона

З метою збереження середовища та умов відтворення водних біоресурсів Управління Держрибагентства у Вінницькій області видало наказ від 17.03.2021 р. № 68-О «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об’єктах Вінницької області у 2021 році». В документі визначені терміни заборони, а також те, які дії дозволяється та забороняється вчиняти у зазначений період. Про це повідомляє Вінницький рибоохоронний патруль.

ТЕРМІНИ ЗАБОРОНИ:
- у річках та їх притоках з 1 квітня по 20 травня (включно);
- у водосховищах, озерах, ставках з 1 квітня по 9 червня (включно), за винятком ізольованих природних або штучно створених водних об’єктів, наданих у користування для потреб аквакультури);
- у р. Дністер з усіма притокам з 1 квітня по 10 червня (включно); 
- вилов раків у всіх рибогосподарських водоймах з 1 квітня по 9 червня (включно). 

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ використання плавзасобів (човнів) у визначених місцях нересту, промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення змагань зі спортивного рибальства, а також днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ любительське рибальство до 3 кг риби на одну особу однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у місцях, визначених у переліку та на інших водоймах в адміністративних межах населених пунктів.

Вінницьким рибоохоронним патрулем розроблена інтерактивна карта місць, відкритих для любительського рибальства однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега в межах Вінницької області, з якою можна ознайомитись на офіційному сайті.  

Порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Вінницький рибоохоронний патруль посилено контролюватиме водойми області в нерестовий період.

Рибоохорона закликає громадян бути свідомими та не порушувати правила любительського та спортивного рибальства. Свідків незаконного вилову водних біоресурсів просять телефонувати на «гарячу лінію» Вінницького рибоохоронного патруля за телефонами: (068) 018-37-52 та (073) 004-86-06.



Повернутись