L`News > ІНТЕРВ’Ю > Мистецтво аеродизайну: ладижанка створює з повітряних кульок оригінальні композиції

Мистецтво аеродизайну: ладижанка створює з повітряних кульок оригінальні композиції

Кульки, як парфуми – без них можна обійтися, але з ними яскравіше! У цьому переконана ладижанка Катерина Бондарчук. Вже 8 років вона осягає мистецтво аеродизайну і у своїх творчих пошуках націлилася навіть на скульптури популярних мультгероїв. Наскільки складним є таке хобі, чому не всі гелеві кульки літають, і не всі однаково «пахнуть», та чи шкодять кульки довкіллю – про все це і не тільки – читайте в нашому матеріалі. Разом з талановитою аеродизайнеркою Л’Новини залюбки занурились у світ повітряних кульок та навіть спростували кілька міфів про головний атрибут свята.

Повітрянокулькова історія в житті пані Катерини почалася 8 років тому, коли вона була в декретній відпустці. Під час одноманітних буднів ладижанка пригадала своє дитяче захоплення, та вирішила спробувати себе у сфері аеродизайну. Перші кроки допоміг зробити ютуб. Після перегляду відео насичена теорією Катерина вирішила перейти до практики і на цілих 250 гривень, (а на той час це були не маленькі гроші), накупила 2 упаковки кульок і насос. І… нічого не вийшло.

– Це була невдала спроба. Я купила найдешевші кульки і у мене нічого не виходило, вони постійно лопали. Як згодом з’ясувалось, причина була зовсім не в майстерності. Кульки лопали через їх погану якість. Коли я придбала такі, як треба, це вже була зовсім інша справа.  Першою моєю композицією стала цифра «10» з круглих маленьких кульок. Я її зробила для мого похресника на День народження. Потім квітка за квіткою, букет за букетом для кумів, родичів… Це хобі мене поглинуло з головою, – розповіла Л’Новинам Катерина Бондарчук.

Після народження другої дитини ладижанка вирішила ще глибше зануритися у світ аеродизайну і почала відвідувати профільні семінари. Знайомство з українськими майстрами цієї сфери надихнуло Катерину на створення більш серйозних композицій та навіть скульптур людини.

– Вперше я побачила такі скульптури на семінарах. Одна аеродизайнерка робить просто неймовірні композиції. З першого погляду навіть і не скажеш, що це кульки. Тому я вирішила рухатися в цьому напрямку. Періодично пишу пости у фейсбук, викладаю відео процесу створення композиції. Щоб люди розуміли, що це не так просто. Мої постійні глядачі навіть інколи мене тестують – просять зробити якісь незвичайні об’єкти. Наприклад, нещодавно одна дівчинка попросила мене зробити кактус, а інша – мультгероїню Леді Баг. Саме над цим я зараз і працюю. Хочу зробити цю дівчинку у червоній сукні з чорними цяточками, щоб вона була дуже схожа з оригіналом. – зазначила пані Катерина. 

Сьогодні в замовленнях ладижанки домінують гелієві кульки. Зміщення пріоритетів відбулося з початком карантину – минулої весни. Люди перестали влаштовувати гучні гуляння, натомість частіше почали вітати  іменинників вдома. Тому і замовляють по 5-10 кульок. 

У пані Катерини є чимало різноманітного краму для аеродизайну та ціла палітра кульок. Щось зберігається в коробках, фольговані кульки – на вішалках. Є навіть плотер для порізки літер, щоб прикрашати кульки написами – це додає ексклюзивності, кулька одразу стає іменною. Звісно, в планах майстрині є створення власної крамниці, де можна буде вийти за рамки хобі та вільно займатися улюбленою справою. 
Наостанок ладижинська аеродизайнерка Катерина Бондарчук поділилася з читачами Л’Новин лайфхаками, як довше зберегти гелієву кульку, та розвінчала кілька міфів.

Чого бояться повітряні кульки

Крім гострих предметів повітряні кульки бояться сонця та гарячих батарей/обігрівачів, від них вони пересушуються та можуть лопнути. Також кульки не люблять пилу та сміття – вони їх притягують та теж можуть пошкодитись. Протяг та вітер заважає кулькам вільно літати, а активні ігри змушують їх швидше втрачати форму. 

Не всі кульки однаково «пахнуть»

Зі слів аеродизайнерки, запах кульок залежить від їх якості та виробника. Неприємний запах мають лише дешеві китайські вироби. 

– Я купую якісний товар, котрий відповідає усім стандартам. Тому в мене запаху немає, – зазначила пані Катерина. 

Кульки з гелієм можуть і не літати

Політ кульок багато від чого залежить. Є, наприклад, спеціальні полімери, котрими потрібно обробити кульки всередині, щоб вони довше літали, щоб гелій з них через стінки не просочувався. Також важлива деталь – кульки потрібно спочатку просушити, а не одразу надувати і віддавати клієнтові. 

– Були такі замовники, котрі приходили до мене зі своїми кульками і просять їх надути. Люди просто не розуміють, що вартість кульки – це лише 10% від загальної вартості, адже гелій в закупці дуже дорогий. Я, звісно надула ці кульки гелієм, але вони не злетіли. А запах у них був справді жахливий, – пояснила аеродизайнерка. 

Не всі кульки забруднюють атмосферу

Зараз є кульки, які зроблені з якісного біорозкладного латексу. Я купую саме такі. За звичайних умов він повністю розкладається через 2 роки. Тому, можливо, не варто відмовлятися від кульок з гелієм, наприклад на останній дзвінок, – зауважила пані Катерина. 
Спілкувалася Тетяна Поліщук.



Повернутись