L`News > ЛАДИЖИН > Вінниччина – лідер України за темпами розвитку зеленої енергетики

Вінниччина – лідер України за темпами розвитку зеленої енергетики

Відтак, є всі підстави для формування потужного кластера спеціалістів

Про це йшлося на першому онлайн-модулі медіашколи з питань відновлювальних джерел електроенергії (ВДЕ), яка проходить за підтримки Проекту енергетичної безпеки (ESP) USAID. 

Як зазначив один зі спікерів модуля, до речі ладижинець, викладач кафедри електричних станцій та систем ВНТУ, професор Вячеслав Комар, енергетика – стратегічна галузь. Навряд чи хтось сьогодні уявити своє життя без електрики. Енергія – це розвиток. Навіть поділ країн за рівнем розвитку виконується, з поміж інших показників, за рівнем споживання енергетичних ресурсів на душу населення. І за цим показником Україна поки що має статус країни, що розвивається.  

Л’Новини мали змогу поспілкуватися з викладачами кафедри електричних станцій та систем ВНТУ професором Вячеславом Комаром та доцентом Владиславом Лесько, щоб з’ясувати, які перспективи сьогодні має енергетична галузь області і чи варто ладижинським абітурієнтам звертати увагу на колись доволі популярний та престижний серед містян напрямок – електростанції.

– Напрямок дійсно популярний, адже крім ТЕС та АЕС, які несуть сьогодні основне навантаження, в Україні високими темпами розвивається і зелена енергетика. До того ж багато уваги приділяється енергоефективності електричної системи України. І тут мова вже йде про комп’ютеризацію та автоматизацію електричних систем. Про затребуваність таких спеціальностей свідчить і той факт, що заявок на працевлаштування наших випускників ми щороку отримуємо більше, ніж можемо запропонувати. При цьому держава виділяє цей напрямок, як стратегічний, що помітно вже під час навчання: встановлена державою стипендія за спеціальністю 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка є найбільшою в порівнянні з іншими спеціальностями.  За розміром  заробітної плати наші випускники наближаються до ІТ-сфери (500-600$ на місяць), – зазначив в коментарі Л’Новинам Вячеслав Комар.

Якщо сказати простіше, на кафедрі навчають студентів за двома напрямками (освітньо-професійними програмами): електричні станції та електричні системи та мережі. У першому випадку вивчаються усі можливі способи, як можна генерувати електроенергію, у другому – як її передати з мінімальними затратами, – уточнив професор. 

А от мінімізувати затрати на власні потреби та транспортування електроенергії допомагає комп’ютеризація та автоматизація, тотальна хвиля якої накриє Україну за 5-7 років, – вважає доцент кафедри електричних станцій та систем ВНТУ Владислав Лесько. Тому сьогоднішні абітурієнти, які тільки планують здобувати освіту у галузі електроенергетики, точно без роботи не залишаться. 

– Сьогодні кафедра електричних станцій та систем ВНТУ співпрацює з багатьма світовими лідерами у галузі автоматизації електроенергетики, наприклад SiemensABB, тощо. А щодо розробки стратегій розвитку енергетичних об’єктів, співробітники кафедри співпрацюють з обленерго регіону, Вінницькою птахофабрикою. Адже зараз в області з’явилося дуже багато станцій ВДЕ, які кардинально змінили роботу електромереж, їх режим роботи. Тому, наприклад, Вінницяобленерго звернулася до нас з проханням здійснити аналіз, які саме зміни відбулися, і що варто переглянути з урахуванням потреб споживача та стану мереж. Кафедра електричних станцій та систем ВНТУ визнана базовою НАЕК «Енергоатом» з підготовки електриків для атомних станцій України. В межах співпраці з НАЕК «Енергоатом» студенти мають змогу не лише проходити практику на атомних станціях, але й отримувати додаткову стипендію, – уточнив Владислав Лесько. 

Проте, напрямок електростанцій та систем – це не лише про мережі. Велике значення має і комп’ютеризація процесів, то ж вивчення ІТ-технологій є невід’ємною частиною навчання на кафедрі електричних станцій та систем ВНТУ. А ще має місце закордонний досвід, який студенти можуть здобути під час практики. А найбільш цілеспрямовані здобувачі освіти можуть отримати ще і євро-диплом – заклад співпрацює з Люблянською політехнікою (Польща) за системою «подвійний диплом».



Повернутись