L`News > Культура / ІНТЕРВ’Ю > Ладижанка Ольга Нагорна готова до найрізноманітніших експериментів з інтер’єром, потрібен лише майданчик для реалізації

Ладижанка Ольга Нагорна готова до найрізноманітніших експериментів з інтер’єром, потрібен лише майданчик для реалізації

Цілеспрямованість – запорука успіху. Як досягнути мети в бажанні зробити життя навколо себе яскравішим Л’Новинам розповіла художниця Ольга Нагорна. Нещодавно мисткиня вирішила відкласти роботу над полотнами і спробувати себе у настінному живописі. Перша робота Ольги розміром майже 2,5х3,5 метри вже прикрашає місцевий грумінг-салон. Відвідувачі в захваті, а сама мисткиня вже будує плани з оформлення стіни у приватному помешканні. З чого все почалося, і які роботи Ольги ладижинці зможуть побачити найближчим часом, читайте в ексклюзивному інтерв’ю мисткині для Л’Новин.

– Ольга, ладижинці могли бачити ваші полотна на міських виставках та на вашій сторінці в інтернеті. Вони доволі сучасні та приваблюють погляд. Чому вирішили змінити профіль?
– Взагалі, раніше я дуже хотіла бути архітектором. Але не склалося. Мені подобається займатися  дизайном інтер’єру, декором. Робота з меблями та кольором кімнати – це теж мистецтво. Тому про своє бажання попрацювати над настінним живописом я написала  у фейсбук. Однією з перших відгукнулася власниця грумінг-салону Лєна Сокальська. І мені особливо було приємно пристати на її пропозицію, тому що я дуже люблю тварин. Це була робота в задоволення. 

– Скільки часу знадобилося, аби створити такий розпис?
– Складно сказати. Разом ми обрали ескіз, прототипом якого стала робота одного художника. Але в нас трохи інші мордочки, інша кольорова гама, підібрана саме до цього салону. Потім ще трохи часу пішло на пошуки та замовлення необхідної фарби. А саму картину я писала понад 30 годин. Можливо, це трохи довго, але я дуже вдячна власниці салону Лєні Сокальській, що вона мені це запропонувала і витримала певні незручності, котрі виникали під час створення картини. Для мене це була маса задоволення. 

– Чи маєте вже відгуки щодо цієї роботи, можливо хтось вже запросив Вас виконати щось подібне у своєму офісі чи квартирі?
– Так, мої друзі саме доробляють ремонт у квартирі і просять зробити якесь графічне зображення. Швидше за все це буде графіка під їхній стиль.   Тобто це буде зовсім інший стиль. Чим цей напрямок і цікавий, що кожного разу – щось новеньке. 

– Тобто Ви готові бути дизайнером?
– Так, мені подобається робота з організацією простору. Нещодавно замовила поличку, спробую її декорувати. Взагалі мені подобається щось створювати руками. І своїй дитині вигадую такі заняття. 

– А у  кімнаті своєї дитини стіни вже розмалювали?
– Проблема в тому, що в моєї дитини немає окремої кімнати. І я б дуже хотіла, щоб моїм наступним проєктом стала саме дитяча кімната. В мене стільки є ідей для дитячого простору, саме моїх авторських ідей, які я б хотіла втілити. Якби мені дали таку можливість, я б з радістю це зробила.

– Можливо варто звернутися до дитячих садочків? 
– Ще про це не думала. Але хороша ідея.
 
– Авторські ідеї якось збираєте?
– Так, постійно замальовую і зберігаю. От виникла ідея, я її одразу записала, щоб за сприятливих умов можна було її розвивати далі. 

– Яка з них найнеймовірніша?
– Напевно ідея з облаштування кімнати моєї дитини. Ідей дуже багато, але потрібно, щоб хтось надав майданчик для їх втілення. Потрібно місце для простору, щоб людина мені довірилась. Як Лєна Сокальська – вона повністю мені довірилась і не заважала працювати. Вона не боялася, що я вперше працюю в такій техніці і можу зіпсувати стіну. До речі, настінні картини малюються акриловими фарбами, (які не пахнуть) і покриваються спеціальним лаком, тому їх можна мити, вони не зашуровуються. 

– Чи готові спробувати розмалювати фасад будинку, попрацювати над муралом?
– Мабуть ні. Але я не відкидаю такої можливості. Просто мені потрібно, щоб хтось дав десь попрактикуватися.

– Що скажете про сучасний мінімалізм, коли стіну в кімнаті не закривають штукатуркою, а залишають голу цеглу? Готові попрацювати з такими стінами?
– У цьому стилі найкраще прикрасити стіни картинами на чорних полотнах. До речі робота з кольоровими полотнами – це теж моє захоплення. Зараз і чорне і синє, і яке хочеш полотно на підрамнику можна замовити в інтернеті. Взагалі. Зараз для роботи художників є практично все. Це раніше ми шукали навіть ті самі пензлики. Була одна «білка», і та линяла постійно. Як скажуть у художній школі щось знайти, то де хочеш його бери.  

– Ольго, а скільки років Ви займаєтесь творчою діяльністю?
– Я навчалася 6 років у Нетішинській художній школі, потім, коли навчалася у Львівській Політехніці (за спеціальністю теплоенергетика), ходила на приватні уроки до вінницької художниці Лариси Чумакової. Коли переїхала в Ладижин, трохи писала для себе.  Був ще творчий спад. А зараз це для мене найкраща діяльність – я можу і сама писати полотна, і людям допомогти навчитися створювати прекрасне. 

– Своїх полотен багато маєте?
– Досить багато. Але в мене у квартирі їх вже немає куди вішати, тому я їх або дарую, або продаю. Багато картин. От тільки на різдвяні свята я написала 4 картини різного розміру. Було 4 дні   вихідних, найшло натхнення, і кожен день по картині. 

– Якому напрямку надаєте перевагу – портрети, пейзажі чи ще щось?
– Мені дуже подобається малювати квіти та природу. Але останнім часом я перейшла на великі полотна, сучасне мистецтво, інтер'єрні великі картини.

– Що ж, бажаємо успіху на новому терені. Гадаю, ладижинцям буде цікаво побачити результати вашої роботи, то ж за місяць розраховуємо на нове інтерв'ю про наступні кроки у дизайні інтер'єру. 
Спілкувалася Тетяна Поліщук



Повернутись