L`News > Діти > Академія kids – простір, де діти проводять час з користю

Академія kids – простір, де діти проводять час з користю

Коли батькам бракує часу на розвиток малюка, завжди можна знайти альтернативу. При цьому дитина не повинна залишатись наодинці з телефоном чи комп’ютером. Найбюджетніше рішення – підкинути внуків бабусі. Але, якщо мова про комплексний розвиток дитини, зусиль однієї бабусі буде замало. То ж найкращим варіантом можуть стати різноманітні центри розвитку дитини, яких у столиці та обласних центрах є чимало. А от в Ладижині такий один – центр навчання та розвитку «Академія kids». Засновниця Центру – багатодітна мама Анастасія Гавриляк впродовж дев’яти років працює у місті з дошкільнятами та дітьми шкільного віку.  Що саме практикують в Академії kids, та як пані Анастасії вдалося втримати заклад на плаву під час коронакризи, читайте у нашому інтерв’ю.

– Настя, одвічне питання: як мамі чотирьох дітей вистачає часу ще й на виховання чужих? 
– Питання не просте. Але, якщо робота надихає, можливо все. Звичайно без допомоги не обійтись, мені допомагають мама, чоловік і старші діти. Тобто, фактично, це вже переросло у сімейну справу. 

– Як виникла ідея створити в Ладижині такий освітній простір?
– Ідея створення виникла дуже давно. Коли моя перша дитина підросла, мені хотілось розвивати її професійно. Тоді я почула про центри розвитку у Києві й інших великих містах, де дітки відвідували різноманітні гуртки навіть з мамами. За професією я вчитель англійської, тому хотілось створити ще й мовну школу та все це об’єднати.
 
– І як відбувалося становлення?
– Коли моїй другій дитині було 2 роки, я ще залишалась у декреті, але прагнула подальшого розвитку. Якось натрапила на оголошення у газеті, де пропонували роботу викладача на курсах англійської у Ладижині. Курси створювали гайсинчанка Давидко Юлія Юріївна  з чоловіком – вони в той час відкривали в Ладижині філію студії розвитку дітей «Розумашка», (вона і до нині працює у Гайсині). Я пропрацювала з ними 5 років і продовжила розвиток курсів самостійно, змінивши назву на центр навчання та розвитку дітей «Академія kids» Але саме «Розумашка» була поштовхом і потенціалом у створенні теперішнього центру. І я дуже їм вдячна. 

– Яку методику навчання та виховання використовуєте – власний досвід, чи застосовуєте наробітки відомих педагогів та психологів?
– У навчанні намагаюсь використовувати сучасні методики, постійно відвідую семінари, курси, вебінари, на яких навчаюсь втілювати найкращий досвід колег на практиці. У викладанні англійської використовую британські програми, а підручники — видавництва Oxford.

– Які послуги Центру найпопулярніші?
– Найбільше учні нашого центру відвідують курси англійської мови. Переважно це діти від 3 до 15 років. Багато батьків також цікавиться підготовкою до школи, раннім розвитком дитини і групою розвитку, де дітки перебувають у центрі впродовж 3-4 годин. Звісно, усі дітки мають бути здоровими.

– Розкажіть про ваш «мінісадок»: він працює щодня? Яка кількість дітей і якого віку його відвідує? Хто допомагає проводити заняття, і який розпорядок дня пропонуєте вашим вихованцям?
– Я називаю групу діток, які залишаються в центрі впродовж 3-4 годин «міні садочком» через те, що батькам так зрозуміліше. Працюємо ми у такому форматі щодня з 8:40 до 12:40. До нас приводять діток віком від 2 років та дошкільнят. Загалом діток в групі не більше восьми. Займаємось ми з ними за віком та в ігровій формі.  А також вивчаємо англійську мову. Загалом ми намагаємося створити діткам умови, максимально наближені до домашніх. І прогулянки на свіжому повітрі також для нас обов’язкові.

– Що найскладніше в роботі? 
– Я не відчуваю якихось великих складнощів у роботі. Діти та батьки приходять зацікавлені у розвитку і навчанні, а з такими клієнтами працювати легко. Останнім часом були складнощі з набором. Думаю, це сталося через пандемію та постійні перебої в роботі через карантин. Але ми адаптувались до цих умов, хоча певний період таки довелося не працювати.

– З ким ви співпрацюєте у плані навчання та розвитку дітей? Можливо місцеві ГО вам допомагають?
– Працюю поки що самостійно. Були періоди, коли допомагали інші вчителі та вихователі. Наразі маю кілька помічників на прикметі. Але поки що не настільки багато клієнтів. Щодо співпраці з громадськими організаціями, періодично вихованці Центру беруть участь у заходах ГО «Театр «Ексклюзив».

– Чи розглядали ви можливість створення в Ладижині повноцінного приватного навчального закладу – дитсадка чи початкової школи? 
– Це ще одна моя мрія, особливо про альтернативну школу. У багатьох великих містах України такі вже давно та успішно працюють. А нам поки що залишається лише мріяти. До того ж потрібні чималі фінанси для старту та спонсори.
  
– Який графік плануєте на літо?
– На літо набираємо групи з вивчення англійської, з підготовки до школи, ранній розвиток (заняття з дітками віком від одного року спільно з мамами) та мінісадочок. В планах, якщо дозволять умови сьогодення, робота артстудія, гурток робототехніки та театральна студія.
Спілкувалася Тетяна Поліщук



Повернутись