L`News > МХП > Життєво важливо: благодійний фонд «МХП-Громаді» пропонує всім охочим У Ладижині безкоштовно перевірити рівень холестерину в крові

Життєво важливо: благодійний фонд «МХП-Громаді» пропонує всім охочим У Ладижині безкоштовно перевірити рівень холестерину в крові

Берегти здоров’я та регулярно стежити за рівнем холестерину в крові закликає громадян Благодійний фонд «МХП-Громаді». За його ініціативи у Каневі на Черкащині та у Ладижині на Вінниччині стартує соціальний проєкт, у межах якого кожен житель громади має можливість безоплатно перевірити рівень холестерину в крові.

Стежити за рівнем холестерину життєво важливо, адже його надмірний вміст у крові провокує низку небезпечних недуг: атеросклерози, інфаркти та інсульти. Лікарі радять здавати аналіз на рівень холестерину в крові щонайменше раз на рік. Передовсім це стосується літніх людей, адже з віком показник «поганого» холестерину збільшується.

«Поганий» і «хороший» холестерин

Слід розуміти, що не все те погане, що називається «холестерин». 

Холестерин – дуже важлива речовина жирового походження, яка забезпечує стійкість клітинних мембран, виробляє стероїдні та статеві гормони, вітамін D, а також жовчні кислоти тощо. Однак, «поганим» або «хорошим» його роблять переважно білки. У поєднанні вони утворюють різні комплекси, що називаються ліпопротеїдами. Так «поганим холестерином» є ліпопротеїди високої щільності. З таких комплексів холестерин осідає на стінках судин, утворюючи холестеринові бляшки, які викликають атеросклеротичні зміни судин і порушення кровообігу, підвищують ризик ішемічної хвороби серця, інфарктів та інсультів.

Звідки холестерин береться в організмі?

Значну частину холестерину організм людини синтезує сам, зокрема, печінка – до 80%. Майже весь інший холестерин потрапляє до нас із їжею. Тому дієта та здоровий спосіб життя дуже важливі. Найбільше холестерину в маслі вершковому низької якості, маргарині, майонезі, кондитерських виробах, копчених продуктах, «червоному» м’ясі, твердих сирах та вершках. Але справжнім постачальником «поганого холестерину» до нашого організму є смажена їжа, приготована із застосуванням значної кількості рослинної олії, та фаст-фуд. Саме тому лікарі завжди радять споживати такі продукти у помірній кількості, дотримуючись добової та тижневої норм.

Де і як можна перевірити рівень холестерину?

Перевіряти рівень холестерину в крові можна самостійно за допомогою побутового аналізатора, або здати аналіз крові у поліклініці. Останній варіант, яким і пропонує скористатися Благодійний фонд «МХП-Громаді», має декілька очевидних переваг, головною з яких є точність. Крім того, одразу після отримання результату аналізу пацієнт може проконсультуватися у лікаря, як відкоригувати рівень холестерину в крові.

Жителям Ладижина слід звертатися до міської лікарні (вул. Ентузіастів, 24).

Кому насамперед потрібно контролювати рівень холестерину?

Слідкувати за рівнем холестерину в крові потрібно тим, хто належить до групи ризику:
  • особи, які мають спадкові серцево-судинні захворювання;
  • хворі на ішемічну хворобу серця, інсульт або міні-інсульт, особи, які мають захворювання периферичних артерій;
  • особи з надмірною вагою;
  • хворі на хронічні запальні процеси, наприклад, ревматоїдний артрит, псоріаз або ВІЛ;
  • діабетики та гіпертоніки.
Як часто треба вимірювати рівень холестерину?

Навіть якщо ви почуваєтесь добре, ви маєте регулярно перевіряти рівень холестерину. Обстежуватись варто значно частіше, якщо ви у групі ризику.

Бережіть здоров’я, слідкуйте за рівнем холестерину!Повернутись