L`News > ТОП / PROZORRO > Держаудитслужба зобов’язує владу Ладижина розірвати договір з переможцем тендеру на реконструкцію Площі фонтанів

Держаудитслужба зобов’язує владу Ладижина розірвати договір з переможцем тендеру на реконструкцію Площі фонтанів

Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі оприлюднили на сайті «Прозорро» 18 травня.

Про що мова?

Як видно із тендерної документації «Капітальний ремонт площі по вул. Будівельників в м. Ладижин Вінницької області», розміщеної на сайті «Прозорро», вартість робіт з капітального ремонту площі складає 25 млн 398 тисяч грн. Саме таку ціну запропонувало ТОВ «ПРОМАГРОБУД-Р» (фірма з гайсинським корінням), яке і було визнано переможцем.

Ціна ще одного учасника тендеру – ТОВ «ОЛЕРІТ» була на 3 млн грн нижча – 22 382 869,84 грн. Але міська рада визнала цю будівельну компанію такою, що не відповідає критеріям і 21 квітня 2021 року уклала договір з ТОВ «ПРОМАГРОБУД-Р». 

22 квітня 2021 року Держаудитслужба почала моніторинг процедури закупівлі і виявила низку порушень у тендері.

Не дивлячись на це, 26 квітня 2021 року Ладижинська міська рада сплатила ТОВ «ПРОМАГРОБУД-Р» 7,6 млн грн попередньої оплати (за умовами договору), то ж на початку травня на центральній площі Ладижина розпочалися ремонтні роботи.

18 травня після низки запитів на пояснення та відповідей на них Держаудитслужба опублікувала Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі.

Які виявили порушення?

Серед іншого Держаудитслужба виявила порушення вимог пункту 9 частини другої статті 21 Закону України про публічні закупівлі: оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про умови надання забезпечення тендерних пропозицій. 
Крім того, у складі тендерної пропозиції ТОВ «Промагробуд-Р» відсутнє свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (Автогрейдер), зазначеного у довідці про основні типи обладнання, будівельні машини і механізми від 01 березня 2021 року №010321/52. 

Також, як значиться у Висновку, у «Промагробуд-Р» відсутні накази на прийняття на роботу працівників. 

«Однак, на порушення вимог абзацу 2 пункту 1 частини першої статті 31 Закону Україні про публічні закупівлі, замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «Промагробуд-Р» як таку, що не відповідає кваліфікаційним критеріям… та уклав з ним договір підряду на капремонт від 21 квітня 2021 року №126. З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, зокрема в межах законодавства вжити заходів щодо розірвання договору та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку або аргументовані заперечення до висновку або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень», – йдеться у висновку Держаудитслужби.

Довідково

Що планують зробити на Площі фонтанів за бюджетні кошти? 
Як зазначено у технічні документації, доданої до тендера, під час реконструкції площі серед іншого виконають такі роботи:
  • Стіни обох фонтанів облицюють полірованими гранітними плитами товщиною 30 мм (при кількості плит до 2 штук на м2).
  • Зовнішні сходи облицюють цільними гранітними плитами товщиною 120 мм.
  • Покриття естради влаштують з гумових плиток. На основних поверхнях влаштують цементну стяжку, а парапет перекриють плитами з полірованого граніту товщиною 40-60 мм (при кількості плит до 4 штук на м2).
  • Стіни пандусів облицюють полірованими гранітними плитами товщиною 30 мм (при кількості плит до 2 штук на м2). Покриття пандусу влаштують з гранітних плит, (кількість плит до 20 шт. на 1 м2).
  • Також полірованим гранітом перекриють парапети клумб по лінії флагштока.
  • Саму площу вкриють тротуарною клінкерною бруківкою (приблизно, як біля «Центру здоров’я»).
  • Для електропостачання прокладуть майже кілометр вiнiпластової труби в траншеї, діаметром до 50 мм. 
  • Щодо трубопроводів води, їх прокладуть під площею майже 1400 м з труб поліпропіленових напірних діаметром 32 мм.Повернутись