L`News > ТОП / Політика / Влада > Цензура у Ладижині: Регламент міської ради планують доповнити статтею про дисципліну та етику

Цензура у Ладижині: Регламент міської ради планують доповнити статтею про дисципліну та етику

У кулуарах цей проєкт рішення пов'язують з цензурою у виступах та спробами міської влади обмежити діяльність «неугодних» депутатів. 
 
Досліджуємо ще один проєкт рішення Ладижинської міської ради, який будуть розглядати 8 червня на сесії. Йдеться про зміни до Регламенту ради.

Скоріше за все, щоб мати можливість засуджувати дії депутатів, ми це бачимо вже частково в проєкті рішення по опозиційному депутату Андрію Скакодубу, регламент Ладижинської міської ради планують доповнити новими нормами. Відповідний проєкт рішення розміщений на сайті міської ради. 

Проєкт передбачає доповнення Регламенту ради Статтею 23 «Дотримання дисципліни та норм етики на пленарних засіданнях міської ради».

Зокрема, за порушення норм етичної поведінки, за процедурним рішенням ради депутата тепер зможуть «покарати»:
- винести попередження; 
- позбавити права виступу на засіданні міської ради (від 1 до 5 засідань);  
- надати рекомендації щодо вжиття належних заходів;
- інформувати про недостойну поведінку депутата та про заходи впливу, шляхом розміщення повідомлень у засобах масової інформації та/або на офіційному сайті міської ради...  

Про це йдеться в оновленому варіанті Регламенту. Слід зазначити, що така «каральна практика» була і в радянські часи, коли без суду і слідства «більшовики» самі визначали чи є дії депутатів такими, що дискредитують депутатське звання, на цій підставі виводили депутатів з постійних комісій, обмежували депутатську діяльність, публічно засуджували депутатів, використовуючи при цьому радянську газету... 

Також виявився цікавим пункт 23.5. проєкту Регламенту: 
«Якщо головуючий на засіданні звертається до промовця, останній повинен негайно зупинити свій виступ, інакше головуючий на засіданні може припинити його виступ». 


Повний зміст статті, якою міська рада планує доповнити свій Регламент, наступний:

Стаття 23. Дотримання дисципліни та норм етики на пленарних засіданнях міської ради.

"23.1.  Депутат місцевої ради,  як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:
23.1.1. керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано;
23.1.2. не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;
23.1.3. керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності;
23.1.4. не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях ради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата місцевої ради або виборця, що охороняється законом, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках;
23.1.5. не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах, зверненнях до громадськості, ЗМІ та соціальних мережах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад;
23.1.6. не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.

23.2. За порушення норм етичної поведінки, за процедурним рішенням ради до депутата можуть бути застосовані наступні заходи впливу:
23.2.1. попередження із занесенням до протоколу засідання ради;
23.2.2. позбавлення депутата права виступу на засіданні міської ради (від 1 до 5 засідань);
23.2.3. надання рекомендацій депутату щодо вжиття належних заходів з метою недопущення в подальшому випадків порушень норм і правил депутатської етики;
23.2.4. інформування про недостойну поведінку депутата та про заходи впливу, яких вжито до нього шляхом розміщення повідомлень у засобах масової інформації та/або на офіційному сайті міської ради.

23.3. На засіданні міської ради промовець, як і всі присутні не повинен вживати образливі висловлювання, непристойні та лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. У разі порушення промовцем такої вимоги головуючий на пленарному засіданні попереджає його про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припиняє його виступ, а в разі повторного порушення - позбавляє права виступу на цьому пленарному засіданні. 

23.4. Депутат або представник депутатської фракції (депутатської групи), на адресу яких були виголошені образливі слова, може звернутися до головуючого на пленарному засіданні з вимогою про надання слова для репліки. Головуючий на пленарному засіданні надає слово для репліки депутату або представнику депутатської фракції (депутатської групи) відразу після звернення або після завершення обговорення питання.

23.5. Якщо головуючий на засіданні звертається до промовця, останній повинен негайно зупинити свій виступ, інакше головуючий на засіданні може припинити його виступ.

23.6. Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на засіданні після попередження позбавляє його слова. Частина виступу промовця, виголошена після позбавлення його слова, не включається до протоколу засідання.

23.7. Під час засідання ради депутати не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, вставанням, розмовами по телефону тощо).

23.8. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання ради, головуючий на засіданні попереджає його персонально і закликає до порядку.

23.9. У разі грубого порушення дисципліни або вчинення перешкод у проведенні засідання, головуючий на засіданні може оголосити перерву або закрити засідання.

23.10. У разі оголошення перерви або закриття засідання у зв’язку з обставинами, зазначеними у п. 23.9. цієї статті, рада збирається у наступний за розкладом пленарних засідань день, якщо інший термін не буде оголошений головуючим".

Повну версію регламенту дивіться у додатках нижче.



Повернутись