L`News > Здоров’я / ТОП > Грошей з часом на другий рівень медицини в Ладижині не буде, будемо відрізати «присоски», – мер про лікарню

Грошей з часом на другий рівень медицини в Ладижині не буде, будемо відрізати «присоски», – мер про лікарню

Після зустрічі з представниками НСЗУ в Ладижині мер міста Коломєйцев впевнений, що в державі недостатньо грошей на забезпечення лікарні вторинного рівня. Про це він розповів на  черговій сесії міської ради, яка відбулася в Ладижині 10 червня.

«НСЗУ – це та організація, яка надає нашим лікарням гроші. Я їх запросив, вони приїхали. Отут у цій залі була довга розмова. Що основне ми зрозуміли. Грошей з часом на другий рівень в Ладижині не буде. Нам треба з вами вже сьогодні думати, про те, де зекономити, де у нас гроші витрачаються, буває таке, знаєте, – до місцевого бюджету присоски – їх треба відрізати. Тому що дитина буде мати освіту, як передбачає закон, а не буде мати тут відповідного фахівця ЛОР, який може полікувати вухо і горло, то що важливіше?», – зазначив на сесії мер Ладижина В.Коломєйцев. 

Зі слів директора «вторинки» Віталія Клименка,  котрий звітував перед депутатами про роботу закладу, КП Ладижинська міська лікарня вижити без місцевого бюджету не зможе.

«У 2020 році лікарня щомісяця отримувала від НСЗУ 1 млн 800 тис. грн, (або  21,6 млн грн/рік, – ред.). Цих коштів якраз вистачало на зарплату. Всі інші видатки покривались за кошти  місцевого бюджету та власних надходжень. У цьому році з квітня ми отримуємо 1 млн 500 тис. грн, (або 18 млн грн/рік, - ред.).  І це при тому, що в нас є підвищення мінімальної зарплати в Україні. У квітні нам вдалося уникнути заборгованості по зарплаті завдяки бюджетним коштам та заробленим на платних послугах власним коштом підприємства. У травні ми отримали кошти за квітень і за травень, і цих два транші нам вистачило на зарплату. У червні ми знову будемо звертатися по допомогу до бюджету», – сказав Віталій Клименко. 

Через брак коштів заклад вирішили оптимізувати. Першим кроком стане скорочення 18 працівників уже у вересні – це переважно медсестри та молодший медичний персонал.  Потім через брак коштів планують «оптимізувати» пологове відділення (хірургію та терапію поки не чіпатимуть, бо вони заробляють собі на з/п). 

Але у випадку з пологовим відділенням, проблема не лише у фінансуванні. Як зазначив директор ладижинської вторинки, статистика показує щорічне зменшення кількості пологів у ладижинському пологовому – у 2018 їх було 137, у 2019 – 134, у 2020 – 110,  за 5 міс 2021 року 38. До того ж половина породіль – не місцеві, а ладижанки їдуть народжувати до Вінниці та Гайсина. Недостатня кількість пологів негативно впливає на професійність ладижинських гінекологів, тож, аби убезпечити мам та дітей, Віталій Клименко запропонував депутатам відмовитись від пологового відділення. 

«У нас в лікарні працює чотири акушер-гінекологи, з них оперуючими є лише двоє. Пологи приймають по факту також двоє. При такій кількості пологів втрачається кваліфікація. І ніякі курси тут не допоможуть. За існуючими рекомендаціями МОЗ оптимальною для підтримання високого рівня   практичних навичок персоналу є кількість пологів у закладі в межах 300-400 на рік. Тому прошу депутатів розглянути питання доцільності подальшого утримання пологового відділення і пропоную відмовитись від відділення як з фінансової точки зору, так і з огляду безпеки наших мам та новонароджених. За програмою медичних гарантій жінка має право безкоштовно народжувати у будь-якій лікарні України», – сказав Клименко. 

На запитання депутата Андрія Скакодуба, скільки доведеться доплатити з місцевого бюджету, щоб лікарня нормально могла працювати без скорочень,  Віталій Клименко зазначив, що при нинішньому стані зарплат (5-7 тис. грн) потрібно 35 млн в рік. А якщо привести зарплати до конкурентних, то це вже буде інша сума. 

Як резюмував по цьому питанню мер Ладижина Коломєйцев, місто не має утримувати лікарню за власні кошти, а має добиватися, аби Уряд забезпечив лікарню необхідним фінансуванням.

«Я вам так скажу. Якщо Ладижинська ТЕС закриється, і ми не отримаємо спецфонду, то квітів в нас теж не буде. І ми що самі повинні утримувати освіту в порушення Конституції України за рахунок місцевого бюджету? Охорону здоров’я в порушення Конституції за рахунок місцевого бюджету? Те ж саме нам кажуть і у Києві. Тоді у мене запитання – ви готові жити у помийній ямі, без води, без нових доріг, без інших напрямків (спорт, культура…)? Нам треба займати позицію і добиватися, щоб той, хто зобов’язаний – уряд України – забезпечив нас тим, що передбачають закони України», – зазначив Коломєйцев. 

Аналізи

Щодо питання про направлення пацієнтів на аналізи до одного з приватних центрів міста (мова про «Центр здоров’я», 50% якого володіє донька мера Світлана Коломєйцева) Наталія Шерстка, керівниця «первинки», повідомила, що їм не вигідно утримувати власну лабораторію і саме тому вони уклали договір з «Центром здоров’я».  

Віталій Клименко зазначив, що спектр основних аналізів на вторинці виконується самостійно, але частину їх роблять у «Центрі здоров’я», згідно з договором.

«Є 5 найменувань аналізів, які лікарня була зобов’язана за договором з НСЗУ надавати хворим на ковід. Такі аналізи для лікарні робив приватний «Центр здоров’я». Але з 1 червня ми не надаємо допомогу при COVID-19. Тому потреби в цих аналізах немає», – зазначив Клименко. 

Як ми раніше повідомляли, Ладижинська міська лікарня, маючи власну лабораторію, не стала укладати договір з «первинкою» та розвивати комунальну лабораторію. Тим самим перенаправивши кошти НСЗУ в приватну фірму Коломєйцева. 

Також Л’Новини володіють інформацією, що ладижинські лікарі видають направлення на здачу платних аналізів в «Центрі здоров’я». До того ж направлення видаються  на фірмовому бланку «Центру здоров’я». Таким чином містян позбавляють права вибору звернутися до інших приватних лабораторій, яких в місті є ще дві. 



Повернутись