L`News > Кримінал / Пригоди > У Південному Бузі та Сільниці зависокий вміст фосфатів, амонію й нітритів, але бракує кисню

У Південному Бузі та Сільниці зависокий вміст фосфатів, амонію й нітритів, але бракує кисню

Активісти столичної ГО «Екодія» побували в експедиції «У пошуках чистої води» на Вінниччині наприкінці червня. За півтора дня екологи здійснили аналіз 27 точок за дев'ятьма фізико-хімічними параметрами. Та вразила їх не рекордна швидкість, а результати аналізів. Про це йдеться у дописі Екодії на сторінці у фейсбук.
«Серед 15 перевірених криниць у шести ми зафіксували перевищення вмісту нітратів. Принаймні у двох криницях вміст був понад 120 мг/л, а в одній — понад 200 мг/л. І це при максимально допустимому значенні у 50 мг/л!», – йдеться у повідомленні.

Іншою тривожною знахідкою стали результати аналізів води на Південному Бузі поблизу міста Ладижин та річці Сільниці у селі Клебань. 

«У першому випадку Південний Буг став єдиним місцем з нашої поїздки, де тести показали доволі високий вміст амонію (0,4 мг/л), нітритів (0,5 мг/л) та фосфатів (0,5 мг/л). На Сільниці ж наші тести показали високий вміст фосфатів (понад 1,8 мг/л). У обох річках також дещо понижений вміст кисню у воді — 5-6 мг/л, що зменшує здатність водойми «знешкоджувати» забруднення. Зараз у літній період такі показники особливо небезпечні для водних екосистем, адже надлишок цих речовин призводить до цвітіння води та розростання водоростей, перетворюючи річку на малопридатну для багатьох водних мешканців», – зазначають екологи.




Повернутись