L`News > Культура / ТОП > Романтика ранньої осені в Ладижині: відомі художники увічнили місцеві пейзажі та подарували 14 картин місту

Романтика ранньої осені в Ладижині: відомі художники увічнили місцеві пейзажі та подарували 14 картин місту

Фестиваль дерев’яної скульптури в Ладижині започаткував у місті ще один напрямок мистецького руху – художній пленер. Впродовж п’яти днів (з 18 по 22 вересня) семеро художників міжнародного рівня – Олена Савчук, Марина Козловська, Іван Гуцул, Олена Тернова, Віктор Рудюк, Василь Рижий та Сергій Довгань – працювали на території Ладижина та показали результати своєї роботи на виставці живопису, відкриття якої відбулося 22 вересня у приміщенні місцевого клубу підприємців. 
Така мистецька активність в Ладижині пройшла вперше і стала промо-версією наступних більш масштабних проектів. Про це в коментарі Л’Новинам розповів представник генерального партнера фестивалю дерев’яної скульптури в Ладижині – менеджер із взаємодії з органами місцевої влади ДТЕК Ладижинської ТЕС Максим Чекригін.

«Була така думка зробити для фестивалю дерев’яної скульптури щось нове і організувати виставку. Минулого року ми запросили Олександра Шевчука. Цього року перша частина – це була виставка дитячих робіт Ольги Нагорної та її майстер-класи. А щодо другої частини – ми думали, як додати трохи креативу до цієї  історії, і звернулися до Інни Березіної з  проханням допомогти в організації художнього пленеру. І логіка цього пленеру була у тому, що художники не отримують гонорар, вони приїжджають, отримують поселення, харчування, отримують частково матеріали – полотна та фарби, і малюють картини. Вони могли залишити нам 2-3 картини, а вирішили подарувати 14. І це вже такий подарунок від Інни Березіної та майстрів-художників. Будемо намагатися постійно розширювати базу майстрів міжнародного рівня, котрі будуть приїжджати до Ладижина у наступні роки. Бо класика пленеру – 10-15 художників. Тобто в нас був маленький формат, така промо-версія, проба пера, як це взагалі піде. І це добра воля художників, що вони залишають місту таку кількість робіт», – зазначив Максим Чекригін.
Писати полотна учасникам ладижинського пленеру довелося у негоду, проте це не вплинуло на якість та яскравість живопису. Сюжети для полотен кожен із художників обирав сам: хтось зупинився на панорамі пляжу, хтось обрав для себе будівлю старого костелу, хтось – дендропарк, Ладижинську ТЕС, береги Південного Бугу, квіти та навіть звичайне вікно у готелі.  Як зазначила на вернісажі організаторка пленеру, мистецтвознавиця Інна Березіна, це одна з найпотужніших виставок, вона надзвичайно яскрава та підкреслює романтику ранньої осені.
«За 5 днів люди зробили неможливе. Вони приїхали сюди в Ладижин сонцем, і сонце пішло. Залишився легкий туман, сум, осіння туга, і вони зробили неможливе. Це люди талановиті, високопрофесійні, глибоко порядні й чесні. І кожен із семи художників залишає по 2 роботи. Повірте мені, це одна із найпотужніших виставок, які я бачила за роки роботи з митцями. Це надзвичайно розмаїта виставка, надзвичайно яскрава, і я дуже дякую митцям, що вони зуміли, долаючи негоду, знаходячи у ній романтику ранньої осені, знаходячи романтику труб, (я зараз без сарказму говорю), це індустріальний пейзаж, який дещо почав вмирати, і має свою романтику, свою радість і свою красу… Дякую митцям, що вони зробили неможливе за ці дні», – зазначила Інна Березіна. 
Фото усіх робіт ви можете побачити у нашому матеріалі, адже 23 вересня частину живопису учасники пленеру забрали у свої колекції. А подаровані місту 14 полотен можна побачити у приміщенні «Клубу підприємців» допоки не завершиться III Міжнародний фестиваль дерев’яної скульптури «Ладижинський гай-2021». За програмою фестивалю, триватиме він до 24 вересня включно. 
Повернутись