L`News > ЛАДИЖИН / ТОП > На Вінниччині може з'явитися Ладижинський район

На Вінниччині може з'явитися Ладижинський район

На Вінниччині пропонують створити 3 райони: Вінницький, Ладижинський і Могилів-Подільський. Ладижинський район об'єднає території з населенням в понад 344 тис осіб.

Таку ідеальну проектну модель Вінницької області з новим районним поділом презентував 6 серпня на своїй сторінці у фесбук віцепрем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

В своєму дописі міністр зазначив, що карту нового адміністративно-територіального устрою всієї України він презентував ще на початку липня на останньому засіданні парламенту, у майже сплячій залі. Тоді депутати проспали цю, фактично, революцію в адмінтерустрої. 

Про те, що кількість і функції районного рівня самоврядування в України мають змінитися пише і сайт Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. По-перше, це передбачає урядова Концепція реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної організації влади. По-друге, цього вже вимагає реальний стан речей в управлінні територіями.

Зазначається, що це лише попередні розрахунки. Остаточні рішення прийматиме Верховна Рада у законах, розроблених за результатами консультацій експертів та урядовців з представниками громад, районів та областей.

Вже цієї осені Парламент має ухвалити  концептуальний законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою», який встановлює загальні правила і процедури зміни адмінтерустрою в Україні. Запровадження цих правил дозволить Уряду та Парламенту швидко і у зрозумілий спосіб підготувати та прийняти закони про адміністративно-територіальний устрій кожної області, –  підкреслюють в Асоціації.

Реформування районного рівня – це компетенція виключно Верховної Ради, отже добровільного етапу, як у випадку з об’єднанням громад, не буде. Крім того, щоб створити нові спроможні райони, Парламент змушений буде завершувати процес об’єднання громад в адміністративний спосіб, - Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування.


Робота з планування майбутнього територіального устрою окремих областей вже триває. Експерти УАРОР за підтримки Ради Європи після обговорень на місцях підготували проекти законів з реформування адміністративно-територіального устрою чотирьох областей: Донецької, Луганської, Тернопільської та Харківської. Ще у п’яти областях – Волинській, Одеській, Полтавській, Чернівецькій та Київській – відбудуться обговорення, за результатами яких експерти також запропонують відповідні законопроекти.

Крім того, по восьми областях – Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській – законопроекти підготували народні депутати.

Отже у більшості областей вже є чітке розуміння, як виглядатиме їх новий поділ на райони і громади. А поки остаточні рішення не прийняті, громади мають час об’єднатися добровільно, а представники районів – висловити свою позицію, запропонувати рішення, у тому числі –  під час експертних обговорень та дискусій, що тривають в регіонах.

Нагадаємо: 12 червня під час години запитань до Уряду у Верховній Раді Віцепрем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко вперше презентував модель ідеальної європейської України з новою моделлю адміністративно-територіального устрою.

Модель передбачає формування замість 490 районів 102. Це 92 райони, які знаходяться на підконтрольній території України, і ще 10 – на тимчасово окупованій та у Криму.





Повернутись