L`News > ТОП > Рішення про реорганізацію «Спадщини» нелогічне і суперечить Закону України «Про позашкільну освіту»

Рішення про реорганізацію «Спадщини» нелогічне і суперечить Закону України «Про позашкільну освіту»

Міська рада Ладижина планує реорганізувати МНВЦ «Спадщина», підпорядкувавши його (разом з сільськими клубами громади) міському Центру культури та дозвілля, створення якого депутати розглянуть 26 жовтня на черговому засідання сесії Ладижинської міської ради.  
Напередодні засідання сесії колектив «Спадщини» написав лист-звернення до міського голови та депутатів з проханням не затверджувати таке рішення, адже ладижинські діти тоді позбудуться права на позашкільну освіту, а молодь та дорослі не будуть мати можливості здобути в місті професійну освіту (робітничу професію), котру забезпечувала їм співпраця закладу з міським центром зайнятості.

«ЛМНВЦ «Спадщина», який протягом 30 років належав до галузі освіти, перейде в підпорядкування відділу культури. Отже, заклад втрачає статус юридичної особи і перестає існувати, як позашкільний навчальний заклад, а педагогічні працівники стають працівниками культури. Ми стурбовані тим, що внаслідок даної реорганізації в першу чергу постраждають самі діти, оскільки позбудуться права на позашкільну освіту, а це загрожує позбавленню дітей додаткових умов для розвитку своїх здібностей та може привести до таких небажаних наслідків, як зростання бездоглядності дітей та підлітків», – йдеться у листі-зверненні.

До того ж працівники «Спадщини» втратять соціальний захист педпрацівників: вихід на пенсію за вислугою років, відпустка 42 дні та надбавки до посадового окладу за вислугою років (10-30%). При цьому, як наголошують у зверненні, заробітна плата педпрацівників позашкільного закладу зовсім невелика – за найвищим тарифним розрядом вона становить 5560 грн. 

«Якщо педагогічні працівники при реорганізації стають працівниками культури, вони автоматично позбавляються права отримувати надбавки до посадового окладу, як педпрацівники. Відповідно втрачається мотивація та стимул, щоб працювати на кращий результат… Більшість досвідчених педагогічних працівників будуть вимушені шукати іншу роботу, що призведе до скорочення робочих місць, втрати кваліфікованих кадрів, внаслідок чого припинять роботу деякі напрямки гурткової роботи…», – зазначено у листі-зверненні.

Крім того, працівники «Спадщини» нагадують владі міста ч. 2 ст. 9 Закону України «Про позашкільну освіту», де зазначено що державна політика у сфері позашкільної освіти спрямована на збереження та розвиток мережі державних та комунальних закладів позашкільної освіти без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, передачі приміщень, обладнання, техніки в оренду, концесію, відчуження (продажу) землі, майна.

В ще одному зверненні до влади міста працівники «Спадщини» нагадують про лист МОН від 07.05.2021 за № 1/9-237, в якому зазначено головам ОДА взяти під особистий контроль ситуацію із забезпечення прав дітей на позашкільну освіту, згідно ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування», яким місцевим органам влади делеговано повноваження щодо розвитку всіх видів освіти, зокрема позашкільної. 
Як прокоментував ситуацію депутат Ладижинської міської ради Андрій Скакодуб, у цьому рішенні немає ніякої логіки.

«Міжшкільний навчально-виробничий центр "Спадщина", який є закладом позашкільної освіти в місті, фактично буде ліквідовано, натомість при будинку культури буде створено кілька "кружків", а сама Спадщина з закладу освіти стане закладом культури, в чому є велика різниця. Жодної логіки в прийнятті цього рішення немає, оскільки в Ладижині кожного року існує профіцит бюджету, а економія від реорганізації є ілюзорною, тому в даному випадку реорганізація викликана в першу чергу зведенням особистих рахунків. Тільки до чого в цій ситуації діти? Зі своєї сторони буду виступати категорично проти такої "реорганізації" Спадщини. Закликаю інших депутатів включити розум, логіку та почуття відповідальності перед громадою 26 жовтня...», – написав Андрій Скакодуб.




Повернутись