L`News > ТОП / Кримінал / Пригоди / ЖКГ / Благоустрій / Інфраструктура > 105 тис. грн компенсації відсудили ладижинці в комунальників за пошкодження майна каналізаційними стоками. Справу розглядали понад 4 роки

105 тис. грн компенсації відсудили ладижинці в комунальників за пошкодження майна каналізаційними стоками. Справу розглядали понад 4 роки

Гайсинський районний суд Вінницької області задовольнив позов подружжя ладижинців до КП «Ладжитлосервіс» про відшкодування матеріальної шкоди, завданої порушенням якості комунальних послуг. 

Ця історія почалася ще у 2017 році. Через несвоєчасне  прочищання забитого самоточного колектора між першим та другим під’їздом буд. № 44 по вул. Ентузіастів квартиру місцевих мешканців затопило фекаліями. Як кажуть очевидці, смердючої рідини у квартирі заявників було вище кісточок. У власників квартири постраждали не лише меблі та техніка. Їм довелося замінювати підлогу, меблі та шпалери. 

Подібні інциденти у буд. № 44 по вул. Ентузіастів траплялися і раніше – у 2012, 14 та 16 роках, тому позивачі періодично зверталися із заявами до міської влади, аби злощасний колектор відремонтували. Регулярними були й звернення до комунальників, щоб ті склали акт обстеження та відшкодували збитки за пошкоджене майно і ремонт помешкання. Але реакції не було.

Тому після випадку у 2017 році власники квартири вкотре разом з комунальниками зробили акт обстеження, фото затопленої квартири, з яких видно наслідки затоплення, зібрали усі чеки за нові меблі та ремонтні роботи й звернулися до суду з проханням стягнути з ладижинських комунальників компенсацію в розмірі 105 тис. грн. Справу розглядали понад чотири роки спочатку у Ладижинському суді, а потім у Гайсинському.

Варто зазначити, що у відповідь на позов ладижинські комунальники подали заперечення, мовляв, між позивачем та КП «Ладжитлосервіс» немає договору на надання житлово-комунальних послуг. Проте суд залишив заперечення без уваги, адже згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобов’язаний забезпечувати своєчасність та відповідну якість житлово-комунальних послуг, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій. До того ж в статуті відповідача у п.п. 4.2.16 та 6.1 зазначено, що він зобов’язаний належним чином надавати послуги і не порушувати прав інших осіб, – йдеться в рішенні суду.  

Зрештою, Гайсинський районний суд визнав за необхідне позовні вимоги задовольнити повністю.

Фото першої та шостої сторінки рішення суду можна переглянути внизу матеріалу.
Повернутись