L`News > Освіта > Повернути «Спадщину»: депутат Микола Римар через суд намагається змінити рішення сесії

Повернути «Спадщину»: депутат Микола Римар через суд намагається змінити рішення сесії

Депутат Ладижинської міської ради звернувся із позовом до суду, аби вилучити міський навчально-виробничий центр «Спадщина» з новоствореної структури «Ладижинський центр культури та дозвілля «Прометей». Відповідне рішення про реорганізацію закладу міська рада ухвалила 26 жовтня на черговому засіданні сесії. Рішення підтримали дев’ятнадцять депутатів, п’ятеро були відсутні, а троє висловилися проти. Серед них був і депутат Микола Римар, котрий вбачає у цьому рішенні порушення майже усіх норм законодавства у сфері освіти.

Про свою позицію депутат Микола Римар розповів під час річного онлайн-звіту у студії громадського медіа-центру  «Репортер» 10 листопада.
«Насамперед скажу, що колектив (МНВЦ «Спадщина»,– ред) був проти. Було зібрано понад тисячу підписів, на що міський голова сказав на сесії, що це все підробка, фейк. Тобто він вважає, що людей, котрі дійсно бажають, щоб громада мала такий заклад, щоб їх діти дійсно мали доступ до такої позашкільної освіти, їх просто не існує. Це демонструє негативне ставлення міського голови взагалі до міста. Тому що, на моє переконання, є три стовпи нації, на яких ця нація живе, функціонує і далі розвивається: культура, освіта і медицина. Я не буду ставити риторичне питання: що в нас ще не зруйновано в місті? Кожен відповість сам за себе. Але ці події показали те, що  дійсно міський голова не бажає, щоб освіта розвивалась, особливо позашкільна», – наголосив Микола Римар. 

Депутат назвав «Спадщину» візитівкою нашого міста, адже вона є ровесницею незалежності України. Її вихованці завжди займали перші місця на обласних конкурсах і постійно зустрічала поважних гостей. Але думку громади та працівників закладу влада до уваги не взяла. Перша зустріч влади з колективом «Спадщини» відбулася вже після скандального рішення.   

«10 листопада відбулися перші(!) збори влади з колективом. Тому що, коли почалася ця реорганізація, ніхто з влади з ними не зустрівся, що демонструє «повагу» міської влади до цих шановних людей, котрі віддали себе дітям. Їх просто повідомили у листі. Ні начальник відділу освіти, ні представники міськради з колективом не зустрічалися. Просто оголосили постфактум: «Все, вас вже не існує. Готуйтеся до переходу до відділу культури». Але коли почався цей прецедент, коли почався розголос, пішла подача  до суду з мого боку про вилучення «Спадщини» з цього рішенні», – повідомив Микола Римар.
 
Депутат міськради переконаний, що такі рішення мають ухвалюватися після громадських обговорень, але влада Ладижина ще не готова до прозорості, тому вважає вимогу законів такими, що мають рекомендаційний характер.

«Щодо громадських слухань щодо реорганізації чи закриття таких підприємств, то було поставлене питання на цій зустрічі, де були представники міськради, то начальник юридичного відділу чітко відповіла, що закон їх не зобов’язує робити громадські слухання. Просто рекомендує. Тобто виникла така ситуація, що вони що захтіли, то і зробили… Але дуже приємно, що колектив буде відстоювати цю школу та свої надбання. Шановна громадо, давайте допоможемо їм. Долучайтеся до цього процесу. Бо якщо ми всі не долучимося, школа просто не буде існувати», – наголосив Микола Римар.



Повернутись