L`News > Редакційна пошта > Чому не можна рибалити на скидних каналах ТЕС та як зросли штрафи за порушення норм любительського лову

Чому не можна рибалити на скидних каналах ТЕС та як зросли штрафи за порушення норм любительського лову

Днями до редакції Л’Новин звернулися місцеві рибалки з проханням прояснити, чому їх штрафує рибінспекція за риболовлю на скидних каналах Ладижинської ТЕС, адже порушень, мовляв, рибалки ніяких не вчиняли – і вудки любительські, і риба дозволених розмірів та ваги, і зимувальних ям тут немає. Але рибінспекція все це до уваги не бере, а складає на порушників акти.
 
За роз’ясненнями Л'Новини звернулися до пресслужби Вінницького рибоохоронного патруля. Як з’ясувалося, наказ Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.99 р., де прописані Правила любительського лову, не втратив чинності і передбачає наступні заборони:  
  • п. 4.13.3. Забороняється лов риби, добування водних тварин протягом усього року від греблі Ладижинської ГЕС до Паланської затоки правим берегом
  • п. 3.15.  Забороняється лов водних живих ресурсів у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидних каналах
     електростанцій.
Також рибінспектори нагадують, що відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства на водоймах загального користування любительське рибальство здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів. Однак, під час риболовлі не слід забувати про певні обмеження і безконтрольно виловлювати водні біоресурси.

Так, любительський лов водних біоресурсів дозволяється вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на особу та спінінгом з берега або човна. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Відповідно до п. 4.6. Правил вивезення з водойми риби та безхребетних як у свіжому, так і в обробленому вигляді (незалежно від терміну перебування на водоймі) дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову (так званий «трофей»). Так, на водоймах загального використання добова норма вилову риби становить 3 кг, раків – 30 шт., мідій – 5 кг, рапан – 10 шт., креветки – 1 кг.

Перевищення добової норми вилову трактується законодавством як грубе порушення правил рибальства відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП. Санкція цієї статті передбачає накладення штрафу, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків за кожний екземпляр риби, виловленої понад норму. 

А штрафи з 12 жовтня 2021 року відчутно зросли. Про це говорить нова редакція постанови КМУ № 1209. Зокрема, за незаконно впійманого судака порушнику доведеться сплатити 3 587 грн, сома – 5 117 грн, щуки – 3 468 грн, сазана (коропа) – 3 706 грн, білизни – 1 649 грн, ляща – 1649 грн, плітки – 1564 грн, краснопірки – 1564 грн, карася сріблястого – 1581 грн, та окуня – 3 162 гривні. Більше про штрафи можна почути у відео.

Також відповідно до п. 4.11. Правил існують мінімальні розміри риб і водних безхребетних, дозволених до вилову рибалками-любителями. Так, мінімальний розмір дозволеного для вилову у внутрішніх водоймах сома становить 70 см, судака – 42 см, сазана і щуки – по 35 см, ляща – 32 см, білизни – 30 см, головня – 24 см, синця – 22 см, лина – 20 см, плітки – 18 см, рака – 10 см та інші.
Нагадуємо, що у Держрибагентстві функціонує всеукраїнська безкоштовна «гаряча лінія»: 0 (800) 50-52-50, або регіональна (у Вінницькій області) 068 018 3752 та 073 004 8606, на яку можуть звернутися абсолютно всі особи, які помітили порушення правил рибальства, або ж просто, хочуть звернутися зі зверненням щодо інших питань рибальства.
 



Повернутись