L`News > ЛАДИЖИН > Сім порушень правил карантину виявили в Ладижині за шість днів, постанови передані до суду

Сім порушень правил карантину виявили в Ладижині за шість днів, постанови передані до суду

На території Ладижинської міської територіальної громади продовжують проводитись рейди щодо дотримання карантинних обмежень. У період з 19 по 25 листопада у місті проведено 6 таких перевірок та винесено сім постанов про адміністративне порушення відносно жителів громади та ФОП. Про це повідомляє сайт Ладижинської міської ради.

Шість постанов (за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП) складено відносно жителів громади, котрих застали без маски у магазинах. За таке адмінпорушення передбачене накладення штрафу від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Ще один адмінпротокол склали відносно місцевого ФОПа за недотримання карантинних обмежень (ч. 1 ст. 44-3 КУпАП). Йому загрожує штраф у розмірі від 1 до 2 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, 12 березня 2020 року по всій території України було запроваджено карантин, який фактично досі триває. Своєю чергою, вже з 17 березня того ж року було запроваджено адміністративну відповідальність за порушення правил останнього. Зокрема Кодекс адміністративного судочинства України (далі - «КУпАП») доповнено ч. 1 ст. 44-3. Відповідно до порядку, уповноважені органи складають протоколи про відповідні порушення, що розглядаються надалі судами, пише ЛігаЗакон.

Щоб прискорити процедуру притягнення до відповідальності за порушення відповідних правил карантину  06.11.2020 року ст. 44-3 КУпАП було доповнено ще однією відповідною частиною.

Також зазнала змін і сама процедура притягнення до адміністративної відповідальності. Було дозволено розглядати справи за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП виконавчим комітетам сільських, селищних, місцевих рад, органам Національної поліції та органам державної санітарно-епідеміологічної служби. Як наслідок, органи Національної поліції отримали право виносити постанови про накладення адміністративного стягнення безпосередньо на місці. Зазначені зміни певною мірою прискорили притягнення до адміністративної відповідальності громадян. Для бізнесу ж процедура залишилась більш розміреною.

Наразі ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачає адміністративний штраф за недотримання карантину для громадян у розмірі 17000-34000 грн, а для посадових осіб - 34000-170000 грн. Водночас ч. 2 ст. 44-3 КУпАП передбачає штраф у розмірі 170-255 грн для громадян.

Суди переважно на боці бізнесу та населення

У правозастосовному процесі останнє слово залишається за судовою системою. Особливістю справ про адміністративні правопорушення є те, що їх не переглядає Верховний Суд у касаційному порядку. Тому апеляційний суд кожної області є остаточною національною інстанцією в питанні притягнення до відповідальності за порушення правил карантину.

З початку запровадження карантину було прийнято 112 617 постанов судами першої інстанції, з яких лише 2 427 рішення було переглянуто в апеляційному порядку, а це трохи більше ніж 2%. З аналізу Єдиного реєстру судових рішень можна дійти висновку, що суди переважно на боці бізнесу та населення, адже близько 72% справ судами першої інстанції закрито без застосування відповідальності.



Повернутись