L`News > ЛАДИЖИН > У Ладижинському ЦНАПі почали видавати витяги з Державного земельного кадастру

У Ладижинському ЦНАПі почали видавати витяги з Державного земельного кадастру

З 20 грудня в Ладижинському Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), (вул. Кравчика, 4), почали видавати витяги з Державного земельного кадастру. Про це повідомляють на сайті Ладижинської міської ради та радять звертатися за детальною інформацією за телефонами: (04343) 6-97-02 та (04343) 6-14-84.

Л’Новини з’ясували що потрібно, аби отримати витяг з Державного земельного кадастру. Зверніть увагу, послуга платна.

Як пояснюють у Мін'юсті, отримати витяг з Державного земельного кадастру можна у письмовій або електронній формі. Для цього слід звернутися до державного кадастрового реєстратора, адміністратора центру надання адміністративних послуг або уповноваженої посадової особи виконавчого органу місцевого самоврядування та подати такі документи:
1) заяву (у паперовій або електронній формі) за формою згідно з додатком 42 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 (далі – Порядок);
2) документ, що підтверджує оплату послуг з надання витягу з Державного земельного кадастру або засвідченої копії документа Державного земельного кадастру та витягу з нього (крім випадків, визначених пунктом 165  Порядку);
3) документ, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).

Державний кадастровий реєстратор або адміністратор ЦНАПу чи уповноважена посадова особа виконавчого органу місцевого самоврядування у разі подання заяви про надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку надає витяг або мотивовану відмову в наданні такого документа у день надходження відповідної заяви.

Як ще можна замовити витяг з Державного земельного кадастру

Заявник має можливість замовити витяг з Державного земельного кадастру в електронній формі на вебсторінці  Публічної кадастрової карти України за посиланням: https://map.land.gov.ua/. Для цього заявнику необхідно пройти ідентифікацію з використанням кваліфікованого електронного підпису.

За надання відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку у формі витягу справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто у 2020 році – 105 грн. 10 копійок (частина друга статті 41 Закону).

Також замовити витяг з Державного земельного кадастру можна через додаток Дія

Як анонсують розробники додатку, подання заяви займе близько 15 хвилин. Отримати послугу можна буде впродовж 10 робочих днів з дати реєстрації заяви. Вартість послуги становить 113 грн 50 коп.

Довідково

Витяг з Державного земельного кадастру – це документ, що містить інформацію про земельну ділянку та підтверджує внесення даних земельної ділянки до Державного земельного кадастру. Цей документ є важливим для вчинення правочинів із земельною ділянкою (договір купівлі-продaжу, дарувaння, міни, орeнди, спaдкування тощо) і є необхідним при реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та під час присвоєння кадастрового номера. Відомості про земельну ділянку наразі є відкритими та загальнодоступними, крім випадків, передбачених зазначеним Законом, та надаються, зокрема у формі витягів з Державного земельного кадастру.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» Державний земельний кадастр – це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами. Ведення Державного земельного кадастру здійснює Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи.

Найчастіше необхідність отримати витяг із Державного земельного кадастру виникає в громадян чи юридичних осіб, коли треба продати, подарувати або в інший спосіб розпорядитися земельною ділянкою.

Повернутись