L`News > ЛАДИЖИН / ФОТО / ВІДЕО / ДТЕК / Реакції соцмереж > Поява фрагмента ротора парової турбіни в центрі Ладижина спровокувала справжні баталії у соціальних мережах

Поява фрагмента ротора парової турбіни в центрі Ладижина спровокувала справжні баталії у соціальних мережах

На центральній площі Ладижина 19 серпня з’явився пам’ятний знак подвигу трудового колективу Ладижинської ТЕС. Змонтували його у вигляді 6-метрової частини ротора справжньої парової турбіни теплоелектростанції. Приблизна вага конструкції близько 35 тонн. 

Хоч елемент парової турбіни виготовлений з високоміцної сталі, для її захисту ротор покрили захисним шаром фарби. Тримає фрагмент на висоті 3 метрів масивна металева конструкція. Як зазначив 7 червня 2019 року на сесії Ладижинської міської ради автор ідеї – мер Ладижина Валерій Коломєйцев, підняли ротор на таку висоту, щоб вберегти металеву конструкцію від вандалів.

Нагадаємо, на початку червня 2019 року мер звернувся з листом до керівництва компанії ДТЕК, (до складу якої наразі входить Ладижинської ТЕС), з проханням передати місту частину ротора теплової турбіни. 

«Ротор планується встановити на центральній площі міста. Він стане пам’ятником трудовому подвигу енергетиків України та буде нагадувати жителям та гостям міста про те, що саме Ладижинська ТЕС дала можливість збудувати місто Ладижин, і мати хорошу перспективу його розвитку», – цитує лист мера видання «Нове місто».  

Керівництво енергокомпанії таку пропозицію підтримало. Ротор віддали. Відео, як ротор залишає територію Ладижинської ТЕС на своїй сторінці у фейсбук розмістив Vitaliy Sutyk

А от думки містян з цього приводу розділились. Одним пам’ятник до вподоби. Інші вважають, що центральна площа – не місце для такої масивної металевої конструкції, і взагалі, локацію для встановлення знаку мали б обговорити з громадою. Дехто навіть обізвав електростанцію заводом, пропонуючи встановити замість ротора макет цього самого «заводу».

Повернутись