Як ладижинцям, котрі розмістили переселенців, компенсуватимуть витрати на ЖКП
Куди звертатися?
Власники жила, котрі розмістили у себе внутрішньо переміщених осіб (ВПО), можуть подати документи та зареєструвати заяви у ЦНАП міста Ладижин за адресою: вул. Кравчика, 4. І, як передбачає Постанова КМУ № 333, зробити це треба не пізніше наступного дня з моменту розміщення внутрішньо переміщених осіб.
Із собою необхідно мати:
паспорт громадянина України;
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;
документ, що підтверджує право власності на житло;
довідки про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газ, електроенергія, водопостачання, теплопостачання, вивіз сміття, обслуговування прибудинкової території тощо).
Увага. Компенсація надається щодо ВПО, які перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів від 6 березня 2022 року № 204.
Як перевірятимуть відомості про ВПО
Відомості, які надаватимуть власники житла про розміщення ВПО, перевірятимуть комісійно (створена спеціальна комісія). Можуть прийти і додому, щоб перевірити сам «факт такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження внутрішньо переміщеної особи, зокрема електронних документів)», – йдеться у рішенні виконкому.
Як отримати компенсацію
Щоб отримати компенсацію власник жилого приміщення має не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подати до виконкому за місцем розташування жилого приміщення заяву за відповідною формою. (Форми заяв можна знайти у додатках до Рішення).
Зверніть увагу, що перевірятимуться і дані про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які вже отримують щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Контролюватимуть процес начальник ЦНАП спільно з начальником управління праці та соціального захисту населення Ладижинської міської ради.
Який розмір компенсації?
Обсяг компенсації витрат власника жилого приміщення, що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб, визначатиме фінансове управління Ладижинської міської ради.
Як пояснює ЮрЛіга, компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.
Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО (далі - людино-день), з дня розміщення таких осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення ВПО у відповідному жилому приміщенні.
Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості ВПО, які проживали у жилому приміщенні власника, у кожний день місяця.
Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.
Загальна сума компенсації власнику жилого приміщення визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.
Важливо
Інформувати владу про припинення розміщення ВПО чи зміну їх кількості власник помешкання має того ж дня. Так передбачено у Постанові КМУ.
Довідково
Щоб запропонувати своє житло для проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - ВПО) і отримати компенсацію витрат за розміщення таких осіб, необхідно подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через вебсайт «Прихисток» про готовність прийняти у себе переселенців.
Повернутись