L`News > ЛАДИЖИН / ТОП / ВІДЕО-НОВИНИ / Благодійність / Волонтери > «Гастрономічна» оборона в Ладижині: хто годує переселенців

«Гастрономічна» оборона в Ладижині: хто годує переселенців

Більше трьохсот людей з числа переселенців щоденно отримують гарячу їжу в  арт-кав’ярні «Фредерік».

До «гастрономічної» оборони заклад доєднався з перших днів війни. Спочатку їжу готували за власний кошт та власними силами. В перші місяці заклад працював майже цілодобово.Зараз до проекту долучився місцевий бізнес, влада та волонтери, в тому числі і з числа переселенців. Так Ладижинська міська рада допомагає хлібом та оплачує комунальні рахунки, ДТЕК Ладижинська ТЕС придбала нову варочну панель та комплект пластикових столів і стільців, ТОВ «Вінницька птахофабрика» (МХП) надає для готування  курятину.

Також за допомогою гранту ПРООН в Україні, який у межах «Програми ООН із відновлення та розбудови миру» виграла місцева ГО "Разом до успішного бізнесу", протягом трьох місяців арт-кав’ярня Фредерік була забезпечена продуктами харчування за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Від початку війни багато допомагали і ладижинці, дехто продовжує і зараз.

Готувати ж на місці допомагають волонтери. Більшість – з числа переселенців.

Арт-кав’ярня працює щоденно. Відвідувачі можуть поїсти на місці або ж взяти їжу з собою (у власні ємності).
Кожного дня тут готують більше п’ятидесяти літрів перших страв і більше шестидесяти кілограмів других страв. І це – велике навантаження для волонтерів.

Крім того, регулярно необхідна чоловіча допомога з розвантаження продуктів. Та і самі продукти теж не завадять. Наразі можуть виникнути перебої із забезпеченням кав’ярні свіжими овочами. Тож всі, хто може і хоче допомогти, можуть долучитися до волонтерської діяльності з адресою м. Ладижин, вул. Будівельників 36-а.

Повернутись