L`News > ЛАДИЖИН / ТОП / ВІДЕО-НОВИНИ / Культура > Власний «Джура» з’явиться у Ладижинському гаю

Власний «Джура» з’явиться у Ладижинському гаю

Дерев’яну скульптуру джури виготовляє Сергій на IV міжнародному фестивалі скульптури «Ладижинський гай – 2022».

Цього року фестиваль проходить під гаслом «Мистецтвом наближаємо Перемогу!», а його головною темою стала козацька доба. Саме тому митець і створює образ джури, тим більше, що вже створив скульптуру помічника козака, щоправда з іншого матеріалу. Довідка: 

Джура – це зброєносець, учень у козацької старшини в Україні в 16—18 століттях

Зазвичай джурами були молоді хлопці, діти козаків. Разом з козаками джури ходили в походи, брали участь у боях. Джура мав зброю чистить, доглядати коня, а за це його вчили козацької справи.

На Січі була створена справжня козацька школа, яка готувала не тільки вояків, але й освічених людей, що могли працювати писарями або займати інші керівні посади. У козацькій школі навіть викладали співи і гру на музичних інструментах.

Але головним було, все ж таки, навчання козацькому мистецтву. Вправно володіти зброєю, бути фізично витривалим, вміти доглядати за знаряддям, надати першу медичну допомогу.

Крім навчання, джури виконували багато роботи, допомагали січовим козакам. Вони куховарили, доглядали за хворими та пораненими, служили у церкві.Повернутись