L`News > Україна / КОНСУЛЬТАЦІЯ / Тепло > Як купити дрова за допомогою Інтернет

Як купити дрова за допомогою Інтернет

Як опалити свою оселю з настанням холодів? Один із найбільш популярних варіантів для приватних садиб - дрова. Однак, на жаль, цього року придбати їх дуже важко. Тепер дрова можна купити, замовивши їх через мережу Інтернет.

Лісгоспи вже приймають замовлення онлайн. У декілька кліків кожен може придбати собі чи своїм рідним дрова на зиму та ще й з доставкою додому, повідомляє Ладижинська міська рада.

Як купити дрова?

Для цього потрібно зайти на ресурс «ДроваЄ» (https://drovae.gov.ua/) та авторизуватися через електронний цифровий підпис або банк, яким користуєтеся.

Вказати адресу доставки дров. Система автоматично підтягне найближчі до вас лісгоспи та продукцію, яку можна замовити. Кожен постачальник буде пропонувати той асортимент, який є в наявності.

Визначитися із видом та обсягом деревини, обрати функцію з доставкою чи без.

Оплатити замовлення або чекати на дзвінок оператора для вирішення питань з логістикою.

Важливо, що на одну фізичну особу встановлено ліміт на покупку в 15 кубометрів дров на опалювальний сезон. Тому для уникнення зловживань і оптових закупівель в магазині діє система авторизації користувачів.

Як визначити об’єм дров?

Неколоті дрова йдуть колодами довжиною 1,0-1,9 м. Товщина може коливатися - від 2 см і більше.

Колоті дрова, як правило, упаковуються в кліті або на піддони. Об’єм однієї кліті може відрізнятися у кожного постачальника від 1,25 м3 до 2 м3.

На сайті є можливість одразу визначити об’єм дров.

Яка порода деревини краще підходить для опалення?

В інтернет магазині можна обрати деревину серед найпопулярніших порід: дуб, бук, граб, сосна, вільха, тополя, осика, верба.
Найкращий варіант для опалення - це, звісно, дуб. Дрова дубові стійкі до гниття. У деревині дуба містяться речовини, які не дозволяють шкідникам руйнувати дрова, навіть якщо вони зберігаються у вогкості на вулиці. Хоча так робити не рекомендується.

Щільність кг/м3 (12% вологості) - 700. 1м3 дров вологістю 12% може замінити 334 м3 газу.

Температура горіння: 900 °C

Теплотворна здатність, 12% вологості: 3256 кВт-год/м3

Теплотворна здатність, 50% вологості: 1319 кВт-год/м3

Об’ємна теплотворність: 2653 ккал/дм3

Заготівля дров для українців триває. Вже реалізовано 2 млн 439 тис. кубометрів деревини. На складах наразі знаходиться близько 187 тис. кубічних метрів.

Загалом до кінця року лісгоспи Держлісагентства планують реалізувати 1,1 млн кубічних метрів дров.

Для забезпечення дровами найбільш вразливих категорій громадян на прифронтових територіях уряд розподілив серед обласних військових адміністрацій 563 мільйони гривень. Вони підуть на закупівлю та доставку дров для населення Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.

При цьому, під «сокиру» українські ліси ніхто не пускає. Додаткова заготівля дров паливних у 2022 році здійснюється за рахунок невикористаного ліміту заготівлі деревини за минулі роки.Повернутись