L`News > ВІДЕО-НОВИНИ / Пов’язані з війною > Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам

Арт-кав’ярня Фредерік допомагала переселенцям, а тепер - українським воїнам

Війна в Україні змінила життя усієї країни. Суттєво напад росії вплинув на малий та середній бізнес. Деякі підприємства і досі не можуть вийти на довоєнні прибутки, проте продовжують працювати для Перемоги та впроваджують соціальні проєкти. 

В Ладижині Вінницької області з перших днів війни в арт-кав’ярні «Фредерік» почала працювати соціальна їдальня для ВПО. 

Спочатку їжу готували за власний кошт та власними силами. В перші місяці заклад працював практично цілодобово. Згодом до проекту долучився місцевий бізнес, влада та волонтери, в тому числі із числа переселенців. За спонсорської підтримки від місцевої влади та великого бізнесу в кав’ярню було придбано столи та стільці, варочну панель, налагоджено постачання хлібу та курятини, сплачувались комунальні послуги. Завдяки гранту від ПРООН в Україні протягом трьох місяців арт-кав’ярня Фредерік була забезпечена продуктами харчування за фінансової підтримки Європейського Союзу. Також від початку війни багато допомагали і ладижинці. Готувати ж на місці допомагали волонтери. Більшість – з числа переселенців. 

Восени 2022 року фінансування соціальної їдальні завершилося, заклад відновив свою звичайну роботу у якості арт-кав’ярні. Проте, діяльність, спрямована на допомогу Україні, теж продовжилась. 

В кав’ярні почали проводити заходи на підтримку Збройних сил України. Вже у листопаді тут пройшов творчій вечір місцевого поета та волонтера Сергія Брушницького та аукціон, на якому збирали гроші на тепловізор для одного з підрозділів наших Захисників. Звісно, що тематика вечора була теж пов’язана з війною. Головною ж метою заходу був аукціон - збір коштів на потреби ЗСУ. На продаж вставили різні лоти: «Київський» торт вагою майже два кілограми за авторським рецептом; набір чарок, зроблених з гільз гранатомету, який бив окупантів на Донецькому напрямку; репродукцію портрета Степана Бандери; натюрморт ладижинського художника Олександра Шевчука, який зараз подорожує Європою та також збирає гроші для ЗСУ, влаштовуючи виставки-аукціони своїх картин. За рахунок проведення аукціону та завдяки добровільним внескам гостей вечора було зібрано більше 30 тисяч гривень, які вже витрачені на купівлю тепловізора для Захисників України. 

Разом з тим в арт-кав’ярні розпочалась ще одна програма на підтримку воїнів ЗСУ, тут з натуральних продуктів виготовляють ексклюзивні смаколики для Захисників України. Зараз в арт-кав’ярні проходять репетиції комедійної вистави, а гроші, зібрані за рахунок її показу будуть витрачені на потреби ЗСУ.

Детальніше у відеосюжеті:


Даний відеосюжет було підготовлено за підтримки громадської організації "Національна асоціація медіа" (м.Київ), автор - журналіст Павло Палагута, вимушений переселенець з міста Слов’янськ Донецької області, який нині живе і працює у місті Ладижин.Повернутись