L`News > ВІДЕО-НОВИНИ / Пов’язані з війною > У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом

У Ладижині під час війни запустили ситуаційний центр зі штучним інтелектом

Війна, яку розпочала росія, погіршила безпекову ситуацію по всій Україні. Саме тому в усіх регіонах країни шукають способи знизити рівень небезпеки, використовуючи для цього сучасні технології та штучний інтелект.

Ладижин, що на Вінниччині, став чи не першим містом, в якому почала працювати новітня система загальної безпеки. Концепцію розумного міста «Смарт-Сіті» поліція області, місцева влада та бізнес розпочали реалізовувати у 2022-у році. Трохи більше ніж за півроку була створена система, яка поєднує аналітичну систему, розроблену поліцією, розгалужену мережу відеоспостереження та ситуаційний центр.

«Смарт Сіті» дозволяє в режимі реального часу відстежувати майже всі події, що відбуваються в Ладижині та акцентувати увагу співробітників ситуаційного центру на потенційно небезпечних. Загалом система здатна виявляти скупчення людей, сканувати обличчя, визначати пожежі, фіксувати постріли, сканувати обличчя та ідентифікувати людей та транспортні засоби, що перебувають у розшуку, попереджати про небезпечні предмети, оцінювати транспортне навантаження на дорогах та багато іншого.

Одна з особливостей системи «Смарт Сіті» те – що слідчі можуть оперативно обстежити місце злочину завдяки використанню системи віртуальної реальності. Для цього буде достатньо на місце виїхати спеціальному автомобілю.

Перевагою системи «Смарт Сіті» також є її вартість. Для громад вона менш коштовна, ніж існуючи аналоги, адже багато в чому не потребує високовартісного обладнання. Центральний потужний процесор зі спеціальним програмним забезпеченням (які були придбані за рахунок спонсорських коштів компанії МХП) знаходиться на території поліції і обробляють відеоряд який надходить з відеокамер високої роздільної здатності. Громадам залишається лише придбати відповідні камери та облаштувати власний ситуаційний центр, на монітори якого буде виводитись вже оброблена інформація. Ці камери набагато дешевші ніж "розумні" камери, а відповідно громади зможуть зекономлені кошти направити на додаткові камери.

Ще одна особливість системи це те, що вона продовжує функціонувати, навіть в умовах відсутності електрики. Таке випробування підкинула зима, коли українська енергетична система потерпала від ракетних обстрілів. І розробники «Смарт Сіті» оперативно протестували новий варіант енергетичної незалежності відеокамер. Відповідно система працює і в умовах надзвичанйих ситуацій.

Система «Смарт Сіті» має можливості для розширення, а саме підключення до неї дронів, катерів, додаткових камер на автівках чи будівлях. Її планують запустити найближчим часом ще в кількох громадах за умови співфінансування проєкту з боку місцевої влади та бізнесу, а з часом вона має запрацювати на території всієї Вінницької області.

Детальніше у відеосюжеті:Даний відеосюжет було підготовлено за підтримки громадської організації "Національна асоціація медіа" (м.Київ), автор - журналіст Павло Палагута, вимушений переселенець з міста Слов’янськ Донецької області, який нині живе і працює у місті Ладижин. Повернутись