L`News > Вінницька область / Соціальний захист / ВПО / Учасники війни / МХП > МХП Поруч: Як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя

МХП Поруч: Як компанія допомагає ветеранам та ветеранкам повертатися до цивільного життя

З 24 лютого 2022 понад 2 900 працівників МХП покинули офіси, виробництва й поля, щоб захищати нас на фронті. Це понад 10% працівників із військовим досвідом або кожен п'ятий фахівець. З весни 2022 року компанія почала підтримувати колег-військовослужбовців та розробляти методологію програми «МХП Поруч». Наразі це програма, яка надає індивідуальний супровід та комплексну підтримку військовим, ветеранам, їхнім родинам та тим, хто чекає близьких з війни. У межах програми компанія підтримує не тільки працівників, а й жителів громад, де присутні підприємства МХП.  

 Крім цього, в МХП діє Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, як системне і комплексне рішення. Ключова роль там — координатори. Зараз їх 15,  частина з них раніше працювала з військовими та ветеранами.


Військовими, ветеранами та їхніми родинами, а також тими, хто чекає близьких з фронту на території Ладижинської територіальної громади, де переважно має свої потужності Вінницька птахофабрика, опікується команда координаторів із взаємодії з військовими та ветеранами. 

«Програма «МХП поруч» спрямована на всебічну підтримку, як наших колег-військових, так і ветеранів. За всіма нашими працівниками під час служби зберігаються робочі місця, виплачується заробітна плата,  говорить Олександр Канарський, провідний координатор із взаємодії з військовими та ветеранами.  Ми надаємо всебічну підтримку, як військовим, так і їхнім родинам. Особлива увага спрямована на ветеранів для їх соціалізації після повернення з фронту. Забезпечуємо медичні огляди, пропонуємо реабілітацію, надаємо юридичну та психологічну підтримку, а за потреби пропонуємо нові робочі місця»

 Координатори спільно з колегами HR, департаменту безпеки, юристами, психологами, КСВ, охорони праці та спеціалістами із питань здоров’я та реабілітації тримають зв’язок із захисниками. Надають їм матеріальну, психологічну та юридичну підтримку і допомагають у розв’язанні побутових питань.
 
«На Вінницькій птахофабриці майже 800 працівників — мобілізовані, з них понад 100 ветеранів. Ми постійно працюємо, розвиваємо і вдосконалюємося, зокрема у сфері соціальної відповідальності,  коментує Руслан Волков, директор філії «Птахокомплекс»,  Ми активно включаємося у програми та ініціативи, спрямовані на підтримку ветеранів, надаючи їм можливості для професійного розвитку та перекваліфікації. Крім того, ми співпрацюємо з місцевими органами влади та громадськими організаціями з метою розвитку інфраструктури та підвищення якості життя в наших громадах. Наша місія  забезпечити ветеранам не лише роботу, а й повноцінно підтримувати та допомагати».

Також МХП спільно з БФ «МХП-Громаді» та Українським ветеранським фондом реалізовують проєкт «Варто РОБИти своє». Завдяки цьому ветерани та їхні родини вже отримали 10 грантів до 1,5 млн грн кожен на розвиток власного бізнесу.

За соціологічними дослідженнями Українського ветеранського фонду, 64 % фронтовиків мають бажання бути підприємцями. Тож  у межах програми підтримуємо грантами та експертизою у створенні власної справи. 

Компанія МХП одна з перших в Україні почала впроваджувати таку програму. І як компанія, яка вже має такий досвід, готова ділитися ним з іншими. Так за підтримки МХП створили 2 посібники про адаптацію ветеранів в організаціях: один з яких спільно з ACMP Ukraine, інший — із Мінекономіки та Korn Ferry. У компанії вважають, що це допоможе великим, середнім та малим бізнесам сконструювати власні програми реінтеграції. Якщо бізнес стане veteran friendly, ми, як країна, зможемо подолати один із найбільших викликів сучасної історії України.

Контакти координаторів програми «МХП Поруч»:

Олександр Канарський
Провідний координатор із взаємодії з військовими та ветеранами у Вінницькому регіоні, Філія ВКВК ТОВ «Вінницька птахофабрика», «Біогаз Ладижин», Філія Комунальний комплекс
Телефон: 380(50) 314 70 49 

Михайло Бондаренко
Координатор із взаємодії з військовими та ветеранами Птахокомплексу та Переробного комплексу ТОВ «Вінницька птахофабрика»
Телефон: 380(96) 442 05 81

Світлана Пашковська
Координаторка із взаємодії з військовими та ветеранами регіонального центру Логістики (Ладижин) та ПрАТ «Зернопродукт» (окрім Хмільницького виробничого підрозділу). 
Телефон: 380(50) 445 81 56

Владислава Дмитришина
Координаторка із взаємодії з військовими та ветеранами. Відповідає за «Агрокряж», Хмільницький ВП ПрАТ «Зернопродукт» та елеватори МХП на Вінниччині (Калинівський, Шпиківський, Вендичанський та Соколівський)
Телефон: 380(97) 295 63 61



Повернутись