L`News > ЛАДИЖИН / ТОП / ДТЕК > Критично низький рівень Південного Бугу змушує періодично зупиняти водопостачання в Ладижині

Критично низький рівень Південного Бугу змушує періодично зупиняти водопостачання в Ладижині

За попередньою інформацією, яку L'News отримала від начальника гідроцеху Ладижинської ТЕС Петра Ющенка, водопостачання в Ладижині припинятимуть щодня з першої години ночі до 5-ї ранку, допоки не підніметься рівень води в річці.

Ситуація з погодинним водопостачанням виникла через низьку водність Бугу. То ж централізоване постачання води припиняють не лише в Ладижині, а й в інших населених пунктах, розташованих вище за течією річки, зокрема у Сабарові під Вінницею. Про L'News повідомила начальник відділу техногенно-екологічної безпеки басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Лариса Кошова.

«Серпень-вересень – низька водність. Гідроспоруди вище і нижче Ладижина за течією здійснюють лише санітарний скид. Подібна ситуація виникала в басейні Південного Бугу в 2012 та 2015 роках. Сподіваємося, що незабаром почнуться опади, і рівень води в Бугу підніметься. З 15 вересня також почнуть скидати воду рибогосподарські ставки. Це теж дозволить трохи підняти рівень», – повідомила Лариса Кошова.
На запитання, чи може бути пов’язане обміління Південного Бугу з діяльністю в регіоні потужних підприємств, зокрема Вінницької птахофабрики, (адже саме це підприємство найчастіше згадували користувачі соцмереж, реагуючи на повідомлення про введення погодинного водопостачання в Ладижині), пані Лариса повідомила, що Вінницька птахофабрика має дозвіл на спецводокористування, але використовує не багато води. Щоправда, реальні об’єми нам телефоном не назвали, мотивуючи відмову тим, що має бути офіційний запит.

На самому підприємстві «Вінницька птахофабрика» відмовилися надати офіційну позицію щодо ситуації з обмілінням Бугу, посилаючись на вищезгаданий дозвіл на спецводокористування.

Про наявність дозволу свідчать і дані електронного реєстру Держагенства водних ресурсів України, де зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Вінницька птахофабрика" 03.04.2018 отримало дозвіл на спецводокористування за №294/ВН/49д-18. Строк дії дозволу – з 03.04.2018 по 03.04.2023. Мета водокористування: власні питні, санітарно-гігієнічні потреби. Об’єми використання води у відкритому джерелі не вказані.

Повернутись