Пів тисячі кілометрів ровером до Парижа, щоб подолати відстань майже втричі більшу
Пів тисячі кілометрів ровером до Парижа, щоб подолати відстань майже втричі більшу. Саме так ладижинець Віктор Ровінський (Viktor Rovinskyi) здійснив свою мрію – проїхав веломарафон (бревет) Paris-Brest-Paris.
Захід за участі 6700 учасників проходив з 18 по 21 серпня 2019 року. В заїзді були представлені 66 національностей з усього світу. В тому числі близько 100 українців. Серед них були і двоє вінничан – Віктор Ровінський з Ладижина та Валерій Морозов з Вінниці.
Як вдалося подолати 1219 кілометрів за 85 годин і 21 хвилину, L'News - Ладижин новини дізнавався у самого марафоніста.
Найперше, що цікавило, чи не було страшно?
– Трохи лякав мовний бар’єр. Французькою знав лише загальні фрази. Доводилося налагоджувати комунікації за допомогою англійської. А це не завжди рятувало, бо не всі французи володіють англійською мовою.
Сумніви, то окрема тема. Адже ті, хто долав гірські марафони, добре розуміють, що в дорозі ти можеш дістати переохолодження, перевтому, тепловий удар, травму або заснути на ходу.
Коли їхав до Парижа ровером, ніч мене застала в якомусь селі. Вода майже закінчилася, довелося ночувати в спальному термо-мішку прямо на дерев’яному помості. Але було тепло. Вранці я вирушив далі. І лише трохи згодом дізнався, що у Франції в будь-який час доби можна зайти в місцевий храм, (там завжди відчинено), набрати там води і, даруйте, скористатись туалетом.
Також в Європі працює цікава програма бронювання приватного житла. Місцеві жителі пропонують для проживання кімнати. То ж і я скористався цією послугою. Мені пощастило зупинитися у одного французького велосипедиста. За 18 євро я мав чисту постіль, душ, скористався пральною машинкою, обслугував свій велосипед та навіть повечеряв.
І головний висновок, який я зробив після цього: дій попри сумніви, не зважаючи на брак можливостей.
Що змусило зважитися на такий вчинок?
– Спочатку було цікаво. У Франції зовсім не такі висоти, як в Україні. Підкупили також грандіозність та історичність цієї події. Адже цей бревер проводиться вже 128 років. До того ж це доволі масовий захід: 6700 учасників, 2 000 волонтерів, безліч вболівальників, котрі стоять вздовж дороги і підтримують кожного учасника вигуками «браво!», «бон кураж!», «алє, алє, алє!». Діти вибігають на дорогу, щоб вдарити в долоні своїх кумирів. Це неймовірне відчуття, від якого проходять мурахи по тілу і десь беруться сили.
Також я зрозумів, що є куди піднімати планку, коли під час чергового підйому нас обігнав 70-літній дідусь, вкручуючи педалі, стоячи на ногах. Що тут додати?
З морального боку все зрозуміло. Що з матеріального? Якусь винагороду за подолання марафону ви отримали?
– Звісно ні. Всім, хто подолав марафонську дистанцію за менш ніж 90 годин, вручили медалі і все. Але поїздка у Францію мені коштувала близько 1500 євро. Але результат того вартий.
Одна мета досягнута. Що далі?
– Не готовий сказати. Думок багато. Мене дуже надихає досвід українця Віталія Івануся, котрий за півтора місяці побував у 20 країнах Європи. Також він подорожував Азією. Вразив його допис з Казахстану, де він проїхав 2000 км проти вітру. Це просто неймовірно. Але не можу сказати напевно, чи готовий я до таких пригод. Буде видно.
Повернутись