L`News > ЛАДИЖИН / МХП > Ладижинські рятувальники усували ймовірні наслідки витоку аміаку на Вінницькій птахофабриці.

Ладижинські рятувальники усували ймовірні наслідки витоку аміаку на Вінницькій птахофабриці.

Ладижинські рятувальники навчалися усувати ймовірні наслідки витоку аміаку на Вінницькій птахофабриці. Підприємство знаходиться неподалік Ладижина і має чималі холодильні установки, в яких цей хімікат використовується для охолодження м'яса птиці.


Як повідомляє прес-служба ГУ ДСНС у Вінницькій області, такі навчання допоможуть надзвичайникам вдосконалити стратегічний план дій, щоб у разі виникнення НП з витоком аміаку на підприємстві, усі оперативні служби міста могли зреагувати комплексно.

Проте фахівці Одеського національного політехнічного університету підкреслюють, що панікувати не варто. 


 Дослідження нещасних випадків, пов’язаних із вивільненням аміаку, показали, що не постраждала жодна людина, яка була поза так званою мертвою зоною системи. Особи, що зазнали ушкоджень або загинули внаслідок цього, перебували в безпосередній близькості від місця витікання аміаку і, як правило, працювали з системою. Рівень смертності становить менше двох на 10 млрд осіб на рік. При проведенні досліджень взято до уваги лише смертельні випадки, пов’язані з холодильними системами. Детальніше про оцінку ризику при використанні аміаку як холодоагенту можна прочитати тут:
 

Аміак (NH3) – один з найбільш поширених промислових хімікатів, що використовується в промисловості та торгівлі. Також аміак постійно утворюється в усіх органах і тканинах людського організму. Він є незамінним у багатьох біологічних процесах і слугує попередником для утворення амінокислот та синтезу нуклеотидів. У природі аміак утворюється при розкладанні азотовмісних органічних сполук.


Серед звичайних холодоагентів NH3 чи не єдиний, що має характерний різкий запах, досить токсичний та вибухонебезпечний. Проте саме запах і є великою перевагою, оскільки він дає змогу одразу ж розпізнати і усунути найменше протікання. Інші холодоагенти дуже небезпечні з причин відсутності запаху.






Повернутись