L`News > ЛАДИЖИН / ДТЕК > Офіційна відповідь ДТЕК ЕНЕРГО щодо ситуації, яка склалась на Ладижинській теплоелектростанції

Офіційна відповідь ДТЕК ЕНЕРГО щодо ситуації, яка склалась на Ладижинській теплоелектростанції

З 22 листопада Ладижинська ТЕС була змушена вивести в простій частину виробничого персоналу. Причина – несприятлива ситуація на ринку електроенергії.

Зараз на ринку електроенергії діють умови, при яких Ладижинська ТЕС змушена працювати собі в збиток. Це пов’язано з імпортом електроенергії і низькими прайс-кепами – штучним обмеженням ціни, встановленим на оптовому ринку електричної енергії.

Вночі, коли прайс-кепи і споживання низькі, ТЕС змушена продавати електроенергію в енергосистему. Днем прайс-кепи вище і споживання більше, але перевагу віддають імпорту, і в ОЕС заходить електроенергія з Росії та Білорусі, а Ладижинська ТЕС змушена знижувати виробництво. Таким чином, зарубіжні виробники заробляють, а українська генерація змушена працювати собі в збиток за низькими прайс-кепам в нічний час.

Відповідно до КЗпП і колективного договору, за всіма співробітниками Ладижинської ТЕС, виведеними в простій, зберігається 2/3 окладу. При режимі скороченого робочого тижня – пропорційно відпрацьованому часу.

Незважаючи на простій, енергетики продовжать отримувати постійний дохід і зберігати робочий стаж.

Ладижинська ТЕС продовжує працювати мінімальним складом. Частковий простій персоналу не вплине на енерго- і теплопостачання регіону.Повернутись