L`News > Спорт / ІНТЕРВ’Ю > Ольга Жиганова: «Хочеш завагітніти – танцюй Зумбу!»

Ольга Жиганова: «Хочеш завагітніти – танцюй Зумбу!»

Ольга Жиганова, тренер з фітнесу з 23-річним стажем. Спортивний мотиватор. Фінансовий консультант. Мати. Чарівна та життєрадісна жінка. Вона знає як легко і невимушено скинути пару-трійку зайвих кілограмів, як завжди перебувати у фізичному та емоційному тонусі... і навіть, як завагітніти, просто танцюючи Зумбу. Сьогодні говоримо про відомі та не дуже корисності, а також про необхідність фітнесу, зокрема Зумбу.
 
– Сьогодні здоровий спосіб життя – справжнісінький тренд. Не всі люблять виснажливі багатогодинні тренування в спорт залі. Та й не всім вони корисні. Ольга, розкажіть, будь ласка, що таке зумба-фітнес? І як давно ви викладаєте її в Ладижині?
 
– Зумба – це кардіонавантаження у танцювальній формі. Зараз вона вважається однією з різновидів фітнесу, аеробіки, шейпінгу та всього чого це стосується. Річ у тім, що зумба з самого початку була повноцінним танцем, батьківщиною якого є Латинська Америка. Суть зумби в тому, що традиційні комплекси для фітнесу розбавляються елементами з латиноамериканських танців – самби, мамби, румби, бачати і т.д. Під час тренування немає відчуття заняття спортом, а здається, ніби перебуваєш на вечірці. Але при цьому продовжуєш тренуватися. Тренування з зумби веду з літа 2018 року.

Я захопилася зумбою два роки тому. Тоді й почала викладати. Раніше, коли проводила тренування з фітнесу, завжди намагалась об’єднати  вправи у зв’язки  та поєднати це з музикою. Тоді  й думати не могла, що колись кубинець Альберто Перез назве це зумбою.
Щоб бути на хвилі часу, щороку відвідую майстер-класи у Києві та прокачую свою майстерність. 

– У чому користь Зумби, і які області тіла вона активізує?
 
– Зумба хороша тим, що всі види м'язів працюють. Немає навантаження і відповідно зносу суглобів. Зумба – це інтервальні тренування. Тобто, під час занять інтенсивні танцювальні рухи змінюються рухами низької інтенсивності, розробленими, щоб збільшити частоту серцевих скорочень і підвищити витривалість серця. 
 
Що стосується спини, то на неї навантаження практично немає. 
 
Інша річ сідниці. Ви відчуєте печіння у своїх сідницях всього через кілька хвилин від початку тренування. Багато танцювальних рухів, які використовуються у вправах, залучають стегна і верхню частину тіла, сприяючи зміцненню торса. Тому він також залучений.
 
Руки, на них увага фокусується частково. А ось м'язи ніг опрацьовуються на повну. Загалом, заняття сприяють розвитку гнучкості.
 
 
– Я вірно розумію, що заняття можуть бути пристосовані практично під будь-який рівень фізичної підготовки?
 
– Все вірно, тут немає обмежень за віком. Наймолодшій моїй учениці 12 років старшій – за 50. Більш того, я вам скажу, що Зумба корисна для тих дівчат, які хочуть завагітніти, бо добре опрацьовуються нижні м'язи живота. Якщо ви займалися Зумбою ще до того, як завагітніли, у вас немає проблем з вагітністю, та ваш акушер-гінеколог не проти, можете продовжувати заняття!
 
Якщо у вас діабет, Зумба – відмінний спосіб схуднути та наростити м'язову масу. Під час тренування ваш рівень цукру в крові буде знижуватися. Але спочатку проконсультуйтеся з лікарем, щоб дізнатися, чи потрібно вам змінювати план лікування діабету.
 
Крім втрати ваги, Зумба допомагає знизити ризик серцевих захворювань, артеріальний тиск і рівень поганого холестерину, а також підвищити рівень хорошого.
 
– Скільки втрачається калорій за одне заняття?
 
– За одне заняття, яке зазвичай триває 1 годину, в середньому можна спалити 400-600 калорій – більше, ніж під час кардіо тренування, кікбоксингу або степ-аеробіки.
 
– Що порадите початківцям?
 
– Головне – не зациклюйтеся якщо десь якийсь рух не виходить так, як вам того б хотілося. Мало кому вдається з першого заняття вловити всі рухи, запам'ятати та виконати переходи. Вже через 3-4 тренування ви будете відчувати себе «як риба у воді».
 
Під час перших уроків намагайтеся ставати в першому ряду – якомога ближче до інструктора. Так ви зможете краще розглянути всі рухи, і вам буде простіше їх повторити. Обов'язково займайтеся біля дзеркала, так ви зможете бачити свої рухи й коригувати їх при необхідності.
 
– Сьогодні Зумбу танцюють в 185 країн світу вона стала справжньою філософією і способом життя? Як справи з шанувальниками Зумби у нас в Ладижині?
 

– Людина щаслива тоді, коли задоволена собою. Коли стає краще за себе вчорашню. Здобувши знання та досвід, я прийшла до висновку, що виснажувати тіло тренуваннями швидше в мінус, ніж в плюс. Виняток – професійний спорт. Тренування Зумба – це фонтан емоцій, терапія негативних станів, зняття внутрішніх блоків і розкутість. Це вміння насолоджуватися собою і життям. А це необхідно кожній людині.
 
А для тих, хто хоче більше навантажень у нас є тренування з гантелями та резинками. Фітнес, який я викладаю – це соціально адаптовані тренування для всіх! А тому, користуючись нагодою, запрошую всіх охочих на безкоштовне годинне заняття з фітнес зумби, яке відбудеться у четвер 26 грудня о 19.00 в приміщенні ДЮСШ.
 
– Що потрібно для тренування?
 
– Просто прийти на тренування й отримувати задоволення! Займаємося в Ладижинській ДЮСШ № 1 щодня крім неділі. З травня по вересень працюємо на вулиці в парку.
 
Одяг зручний, з тканини, що дихає, в якому комфортно особисто вам. Взуття – м'які, легкі кросівки.
Повернутись