L`News > ЛАДИЖИН / ТОП / Зв’язок / Інтернет / ІТ-технології / Медіа > Супутникове телебачення закодують, а кабельне здорожчає

Супутникове телебачення закодують, а кабельне здорожчає

З нового року ладижинці більше не зможуть безкоштовно дивитись супутникове телебачення. Адже сигнал 24-х каналів українських медіагруп закодують новою системою. Здорожчають і послуги кабельного ТБ. Єдиним безкоштовним транслятором українських каналів залишиться цифрове телебачення Т2. 

Про кодування супутникових провідних українських телеканалів медіагрупи говорять вже давно. Експерти пояснюють такий крок природнім еволюційним процесом, яким рухається цивілізований світ. Основною його метою є боротьба з піратством та якісно новий рівень зображення.  А тому вже з 20 січня 2020 року сигнал каналів українських медіагруп буде закодовано системою умовного доступу Verimatrix, яка гарантовано забезпечує високий ступінь захисту і збереження контенту. 

Які супутникові канали закодують?

Кодуватися будуть канали 4-х медіагруп:
  • 1+1 media: «1+1», «2+2», ТЕТ, «ПлюсПлюс», «УНІАН ТБ» і «Бігуді»; 
  • StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, «Оце»; 
  • Медіа Група Україна: «Україна», НЛО ТБ, «Індиго TV», Agsat;
  • InterMediaGroup: «Інтер», НТН, К1, К2, «Мега», «Піксель», Zoom, «Enter-фільм».
Водночас державні канали UA: Перший, “Рада”, “Культура” та інші, обласні, регіональні канали кодуватися не будуть. 
Зауважимо, що зміни торкнуться лише тих абонентів, які не є користувачами офіційних провайдерів.

Що робити, щоб і далі дивитись ці канали? Скористатись одним з варіантів:
  • Можна стати абонентом одного з офіційних супутникових операторів Viasat чи   Xtra TV (так зване підключення до супутникових DTH-платформ). 
  • Приєднатись до кабельного оператора, у нас в місті таких два: Тодор чи КТЛ.
  • Скористатися послугою IPTV «інтернет + телебачення» від свого інтернет-провайдера (Домашній Київстар, Укртелеком, Тодор). 
  • Придбати підписку на онлайн-сервіс, який працює через інтернет та надає доступ до різноманітного контенту, в тому числі телеканалів. Зокрема, в Україні працюють Megogo, Oll.TV,  Divan.TV, YouTV, Sweet.TV, Omega TV та інші. Для перегляду вам потрібен телевізор зі SmartTV чи приставкою. 
  • Обрати цифрове ефірне телебачення – Т2, де у відкритому доступі є 32 цифрових канали.
Настрої провайдерів кабельного телебачення у Ладижині

Представник Ладижинської ТРК «Тодор» Ярослав Чорний зауважує, що після відключення аналогового ефірного сигналу незначна частина глядачів перейшла в сегмент платного телебачення, ще 10% перейшли на супутникове ТБ, решта – в безкоштовний цифровий ефір Т2.

«Що буде після кодування супутникового сигналу передбачити важко. Так само, як важко пояснити ладижинцям причини підвищення цін на послуги кабельного телебачення, які до кінця 2020 року мають подорожчати вдвічі», – зазначає Ярослав Чорний. 

За його словами, з 1 січня 2020 року пакет «Соціальний» в ТРК «Тодор» буде скасовано, усі абоненти кабельної мережі матимуть єдиний пакет телеканалів «Базовий», який міститиме понад 50 каналів в аналоговій мережі та понад 60 телеканалів у цифровій мережі. Його вартість з 1 січня 2020 року становитиме 99 гривень на місяць.

Через підвищення роялті за пакет каналів кожної з медіа груп для провайдерів, змушений підняти ціну за послуги кабельного телебачення ще один ладижинський кабельний оператор КТЛ. Директор Кабельного Телебачення Ладижина Володимир Стукало розповів, що з нового року тарифна пропозиція КТЛ складе 80 гривень на місяць за 44 канали. В пакет входять, в основному, всі провідні вітчизняні канали. 

В цілому, очікування провайдерів від кодування телеканалів на супутнику не надто оптимістичні, хоча дослідження «1+1 Медіа» і прогнозує розширення загальноабонентської бази кабельних операторів по Україні на 2 млн нових абонентів.

Як підключитися до супутникового оператора?

Щоб стати абонентом Viasat чи Xtra TV потрібно зателефонувати в консультаційний   центр одного з операторів, та отримати інструкції з підключення. Далі обрати оптимальну пакетну пропозицію з щомісячною абонентською платою. У разі, якщо вже маєте супутникову «тарілку», замінити потрібно буде лише старий приймач (тюнер). Адже не кожен ресивер сумісний з Verimatrix.

Виконавчий директор «1+1 Медіа» Ярослав Пахольчук радить придбати універсальний тюнер «Strong SRT 7600» з логотипом УТБ,  який можна використовувати як під платформи Viasat, так і Xtra TV. Його ціна 1099 грн. 

Пахольчук  пояснює, що у великої частини населення є тюнери з HD-форматом, які підтримують тільки MP2, але якщо з 2020 всі канали транслюватимуться тільки в MP4 форматі, то виходить, що велика кількість тюнерів перетвориться в сміття, а частина населення не матиме можливості купити нові тюнери.

І ще одна дилема. Купуючи обладнання потрібно буде одразу вибрати й абонентську пропозицію. Так під загальноукраїнські телеканали в обох операторів є пакет «Національний». Він найдешевший. 

Viasat пропонує 83 канали за 89 грн/міс. (перших три місяці 69 грн/міс.) 

Xtra TV пропонує 44 канали за 69 грн/міс. 

Телебачення можна дивитись через інтернет, але також за гроші

Дивитись телебачення можна і через інтернет. Наприклад, за допомогою Android приставок, Смарт телевізорів або просто на домашньому ПК, смартфоні або планшеті.  Звісно, що після введення кодування в мережі обмежиться безкоштовний перегляд провідних українських телеканалів. Проте, абсолютно легально переглядати інтернет телебачення в Україні можна через OTT сервіси. Їх досить багато, найпопулярніші з них: MEGOGO, Oll.TV, Divan.TV, Sweet.TV, Ланет ТВ, Омега ТВ. Однак, як і в ситуації з супутниковим телебаченням, доступ до OTT сервісів передбачає щомісячну абонплату. 

Піратство – умовно безкоштовний доступ, але незаконний

Після кодування, на думку аналітиків «1+1 медіа», «кардшейрінг» можна розглядати не як загрозу, а як додатковий потенціал ринку. Адже після того, як українські канали зникнуть з відкритого доступу, користувачі шукатимуть їхній контент та інформацію в інтернеті. 

Безкоштовне цифрове ефірне телебачення – Т2 

Що ж робити тій частини населення, яка не має можливості або просто не бажає сплачувати абонплату за телебачення? Оператор національної мережі Т2 Зеонбуд пропонує обрати безкоштовне цифрове ефірне телебачення та заявляє, що їх мережа покриває 95% жителів України. У відкритому доступі 32 загальнонаціональних і регіональних телеканали. 

Проте на практиці, не все так безхмарно. Чи варто говорити, що якість сигналу DVB-T2 повністю залежить від антени, географії місцевості та віддаленості від вежі? А тому, враховуючи складно-ландшафтні ями поблизу Ладижина, містянам доведеться встановлювати та налаштувати антену в напрямку Бершаді (найближча телевежа знаходиться в с. Ободівка Тростянецького району) таким чином, щоб була пряма видимість, тобто на високій будівлі чи щоглі. Приймальна антенна знадобиться при цьому звичайна – дециметрова, краще брати з високим коефіцієнтом підсилення. Тюнер Т2 коштує від 300 до 700 грн, дорожчі моделі мають розширений функціонал з можливістю підключення до Інтернету (в режимі приставки).

Варіант з ефірним телебаченням  Т2 бачиться найдешевшим. Проте, на жаль, не дає такої свободи вибору, як варіант із супутниковим чи Інтернет телебаченням.



Повернутись