L`News > Здоров’я / ТОП > Ладижинська міська лікарня не потрапила до переліку опорних закладів, найближчий до нас – в Гайсині

Ладижинська міська лікарня не потрапила до переліку опорних закладів, найближчий до нас – в Гайсині

15 січня Кабмін затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Опорна лікарня, або базова, це медзаклад, де сконцентровано найбільшу кількість фахівців та медтехніки, і працює вона цілодобово. Тобто, коли хворого госпіталізують з комплексною проблемою, то там можна і поставити точний діагноз, і надати необхідну допомогу.
Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину.

Загалом затверджено 211 опорних медзакладів. Для різних областей їх кількість є різною. На Вінниччині їх 10, Волині – 7, Закарпатті –8 тощо.

Обов’язковою вимогою для всіх опорних лікарень є наявність у них комп’ютерного томографа, бажано мати й ангіограф. 

В опорні лікарні скеровуватимуть пацієнтів з інсультом, інфарктом, у них прийматимуть пологи й надаватимуть неонатологічну допомогу. У цих лікарнях цілодобово будуть чергувати бригади відповідних спеціалістів, які зможуть справитися з масовою госпіталізацією пацієнтів після ДТП. Туди повезуть пацієнтів також з політравмою, гострою хірургічною патологією, черепно-мозковою травмою, нейротравмою тощо. 
Усі інші лікарні будуть працювати в контексті єдиного госпітального округу, але так, щоб вони не дублювали роботу одна одної. Буде створена робоча група при облдержадміністрації з залученням представників НСЗУ для планування мережі лікарень і їхнього розвитку. Пише Zaxid.net.

Опорні заклади охорони здоров’я на Вінниччині:

КНП «Вінницька міська клінічна лікарня швидкої допомоги»,
КНП «Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування» Могилів-Подільської міської ради,
КНП «Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування»,
КП  «Козятинська центральна районна лікарня Козятинської районної ради»,
КНП «Жмеринська центральна районна лікарня» Жмеринської районної ради,
КНП «Тульчинська центральна районна лікарня» Тульчинської районної ради,
КНП «Хмільницька центральна районна лікарня» Хмільницької районної ради,
КНП «Калинівська центральна районна лікарня» Калинівської районної ради,
КНП «Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради»,
КНП «Ямпільська центральна районна лікарня» Ямпільської районної ради.

"Перелік опорних закладів визначений на основі відповідної Методики формування мережі робочою групою, яка була сформована МОЗ України за участю представників Національної служби здоров’я України, Міністерства розвитку громад та територій України, представників проєкту USAID"Підтримка реформи охорони здоров’я" та обласних державних адміністрацій", – йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я.



Повернутись