L`News > ЛАДИЖИН > Вінницька ОДА лобіює створення в області 5 районів. Ладижин не в фаворитах

Вінницька ОДА лобіює створення в області 5 районів. Ладижин не в фаворитах

За час карантину планують напрацювати усі необхідні рішення, і згодом оперативно прийняти їх в Парламенті та Уряді.

Мінрегіон спільно з парламентським комітетом провів онлайн-обговорення з регіонами щодо перспектив формування адмінтерустрою субрегіонального рівня Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Херсонської, Хмельницької областей. Про це йдеться на сайті Децентралізація.

По Вінницькій області ОДА запропонувала утворити 5 районів: Вінницький, Могилів-Подільський, Тульчинський, Гайчинський, Хмільницький (Калинівський).

Експерти пропонують два варіанти – як на 5 так і на 3 райони:
  1. На 5 районів: Вінницький, Жмеринський, Немирівський, Могилів-Подільський, Ладижинський.
  2. На 3 райони: Вінницький, Могилів-Подільський, Ладижинський.
Свої конструктивні пропозиції щодо формування проектних районів, висловила народний депутат Лариса Білозір, підкресливши необхідність врахування мережі інфраструктури, особливо затверджених МОЗ опорних районних лікарень та доступності до них.

Учасники конференції погодилися, що жоден з запропонованих варіантів не можна вважати остаточним і попереду ще пошук оптимальної конфігурації нових районів області.

Як зазначив заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час відеоконференції, за час карантину необхідно обговорити й напрацювати усі необхідні рішення, а пізніше – оперативно прийняти їх в Парламенті та Уряді.

«Ми і без того мали досить стислі терміни для завершення основного етапу децентралізації – створення спроможних громад і районів, – а тепер вони ще скоротилися, а обставини - ускладнилися. Тож маємо використовувати усі можливості, щоб критично не відійти від попереднього плану і довести таки децентралізацію до логічного кінця. Як показують соціологічні дослідження, цього чекають більшість українців», – сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, в процесі формування нових районів (округів, повітів, чи як би вони не називалися) важливо пам’ятати, що вони створюються виключно для організації державної виконавчої влади на місцях.

«Це вже будуть не ті райони, куди людям потрібно їздити за послугами: адміністративними, соціальними, медичними та іншими. Усі послуги ми передаємо на рівень спроможних громад. В районах залишаться лише служби, які координуватимуть діяльність державних органів, а отже «їздити в район» вже не буде за чим», наголосив В’ячеслав Негода.



Повернутись