L`News > Освіта > Новий вид обробки рослин винайшов ладижинський 10-класник

Новий вид обробки рослин винайшов ладижинський 10-класник

На знімку: вчитель Олександр Герасимов зі своїми вихованцями братами Кучерявими (праворуч — Роман, ліворуч — Юрій) 

Винахід  учня міського навчально виробничого центру «Спадщина» Романа Кучерявого допоможе фермерам в 60 разів(!) зменшити витрати препарату для обробки сільськогосподарських культур. Адже замість традиційних 300 літрів препарату знадобиться лише п’ять. Про це повідомляє Голос України.

Ґрунтується робота винаходу на принципі протилежних зарядів. Як зазначає розробник, метод забезпечує «прилипання» рідини до рослини. З його допомогою зменшуються витрати препаратів, а відтак, зменшується і вплив на навколишнє середовище. 

Як пояснює Роман Кучерявий, за його технологією спочатку рослини треба зросити краплинами води, обробленої позитивними електрозарядами. Після цього вносити рідкі речовини, заряджені негативними зарядами. Завдяки протилежним зарядам хімічні препарати, як липучка, приклеюються до рослини.

Для непростого процесу Роман Кучерявий використав реактор. З його допомогою хімічні препарати подрібнюються на мікронні часточки. Саме таке подрібнення забезпечує зменшення їхніх витрат. Одночасно рідина отримує необхідний електрозаряд.

Обробляти поля винахідник пропонує із застосуванням квадрокоптера. Управління ним на відстані убезпечує працівника від безпосередньої роботи з хімічними речовинами.

Допомагав у роботі Роману його рідний брат Юрій. Брати – двійнята, обидва навчаються в одному класі, вже досліджували не одну тему. 
Керує дослідженнями братів Кучерявих керівник гуртка з науково-дослідної роботи МНВЦ «Спадщина» Олександр Герасимов. Ще одним науковим керівником у роботі з ефективного внесення препаратів на рослини є старший викладач Вінницького національного технічного університету Анатолій Хомчук.

Роботу Романа Кучерявого вже оцінили на Всеукраїнській виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» в Києві. Вона здобула перше місце. За перемогу винахіднику вручили п’ять тисяч гривень премії. 

Нещодавно Роман Кучерявий представляв свій винахід на засіданні Малої академії наук (МАН) у Вінниці. 



Повернутись