L`News > Офіційно / Увага > Карантин продовжено до 11 травня

Карантин продовжено до 11 травня

Кабінет міністрів продовжив карантин в Україні до 11 травня. Про таке рішення в Facebook повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За розрахунками Академії наук, пік захворюваності COVID-19 в Україні очікується в період між 3 і 8 травня. План виходу з карантину, за словами Шмигаля, складається з п'яти етапів. Перший етап - це прогнозований день виходу з карантину, 11 травня.

Основні умови для початку виходу з карантину: 

- як мінімум протягом 10 днів відсоток виявлених нових випадків захворювання не повинен змінюватися, допустимі коливання +/- 5%; 
- лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менше ніж на 50% (зараз заповнені на 10%).

Шмигаль зазначив, що до 11 травня має бути збільшено кількість тестувань на коронавірус, введений електронний контроль самоізоляції замість обов'язкової обсервації за допомогою інструменту "Дія", а також створені нові правила для об'єктів обслуговування населення - обов'язкове соціальне дистанціювання, масковий режим і постійна дезінфекція.

"Якщо все буде добре і епідеміологічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків, скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об'єктів побутових послуг", - зазначив прем'єр.

Він додав, що можливе додаткове пом'якшення карантину в інших сферах, в залежності від розвитку ситуація рішення про це буде прийнято в перших числах травня. Повідомляє Ліга Повернутись