L`News > ДТЕК / ТОП > Правоохоронці розслідують, куди витратили 18 млн бюджетних коштів, спрямованих на ремонт електрофільтрів Ладижинської ТЕС

Правоохоронці розслідують, куди витратили 18 млн бюджетних коштів, спрямованих на ремонт електрофільтрів Ладижинської ТЕС

Поліція та прокуратура розслідують можливу розтрату бюджетних коштів, виділених на природоохоронні заходи, пов`язані з технічним переоснащенням ГОУ (газоочисного устаткування) блоку № 1 ДТЕК Ладижинської ТЕС (2-й пусковий комплекс). Про це йдеться в ухвалах Вінницького міського суду від 16 квітня. Про це пишуть НАШІ ГРОШІ.

Зазначається, що слідчі встановили, що посадові особи Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА, які також були членами Конкурсної комісії по виділенню коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, діяли в інтересах посадовців Ладижинської міськради та ВП «Ладижинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова, і всупереч вимогам Порядку виділення коштів Фонду, у 2018-2019 рр. виділяли та перераховували бюджетні кошти на природоохоронні заходи, пов`язані з технічним переоснащенням ГОУ блоку № 1 ДТЕК Ладижинської ТЕС (2-й пусковий комплекс).

Згідно з рішеннями Конкурсної комісії, Ладижинській міській раді в 2018 р. були перераховані кошти Фонду в розмірі 15 млн грн, а в 2019 р. – 3 млн грн.

Правоохоронці також встановили, що посадові особи ВП «Ладижинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» приховували факти неналежного виконання робіт з технічного переоснащення Ладижинської ТЕС за бюджетні кошти, що надалі впливатимуть на екологічну обстановку в регіоні, і у 2016-2019 рр. не допустили працівників Державної екологічної інспекції у Вінницькій області провести планові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Крім того, на запит правоохоронних органів посадові особи ВП «Ладижинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» та Ладижинської міської ради відмовилися надавати будь-яку інформацію щодо проведення робіт на підприємстві та освоєння бюджетних коштів, що в свою чергу підтверджує можливий факт розтрати бюджетних коштів, виділених на проведення природоохоронних заходів.

Суд надав слідчим доступ до документів щодо виділення коштів на фінансування природоохоронного заходу по технічному переоснащенню ГОУ блоку № 1 ДТЕК Ладижинська ТЕС (розпорядження голови ОДА, рішення Вінницької ОДА; положення про обласний фонд охорони навколишнього природного середовища; звернення посадових осіб Ладижинської міської ради та ВП «Ладижинська ТЕС» ПАТ «ДТЕК Західенерго» про виділення коштів; звіти про використання коштів); платіжних документів, що підтверджують факти отримання ВП «Ладижинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища протягом 2018-2019 років та інші документи.Повернутись