L`News > ВІДЕО > НБУ ввів в обіг нову монету номіналом в 10 грн

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом в 10 грн

Третього червня Національний банк України ввів в обіг монети номіналом 10 гривень. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Відсьогодні оборотні 10-гривневі монети є дійсним платіжним засобом на території України... Вони поступово замінять в обороті банкноти номіналом 10 гривень", - йдеться в повідомленні.

У НБУ відзначають, що продовжують оптимізувати і оновлювати банкнотно-монетний ряд гривні. Завдяки чому нове покоління гривні стало надійним і захищеним, а готівкові розрахунки – зручнішими для громадян і дешевшими для держави. В результаті номінальний ряд гривні скоротиться до 12 номіналів: шість монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень) і шість банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень).

В НБУ нагадують, що термін обігу монет близько 20-25 років, тоді як банкноти номіналом 10 грн - в середньому один-два роки. Тому заміна банкнот низьких номіналів на монети дасть можливість скоротити витрати на виготовлення і обробку грошей, пояснюють в НБУ.
10-гривневі монети НБУ буде вводити поступово. В обігу з'явиться понад 5 млн монет, які вже розподілені між підрозділами Нацбанку в регіонах. Розраховуватися можна буде і монетами, і банкнотами.

За даними Нацбанку, на 1 червня в обігу перебувало понад 181 млн штук банкнот 10 грн. Вони залишаться платіжним засобом, але через деякий час в результаті природного зносу їх замінять монетами.

На реверсі монети 10 гривень розміщено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, що повторює його зображення на 10-гривневих купюрах. На аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зазначено номінал монети.

Нова монета виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина і група) 10-гривнева монета істотно відрізняється від нових оборотних монет номіналом 1, 2 і 5 грн. Зокрема, у неї є гурт зі спеціальним великим рифленням.



Повернутись