L`News > Політика / Влада > Вінницька ОДА пропонує створити в області п‘ять об'єднаних районів, експерт називає таке рішення політичним

Вінницька ОДА пропонує створити в області п‘ять об'єднаних районів, експерт називає таке рішення політичним

В ОДА обговорили новий варіант адмінустрою Вінниччини. Про це повідомляє пресслужба Вінницької ОДА.

Онлайн-засідання Робочої групи відбулося 2 червня за участю депутатів рад різних рівнів, голови РДА, очільників потенційних центрів нових районів (м. Ладижин, м. Могилів-Подільський, м. Гайсин, м. Тульчин, м. Калинівка, м. Вінниця). Зазначається, що на засіданні велася активна дискусія, під час якої заслухали та врахували позиції учасників.

За підсумками проведеної фахової дискусії робоча група розглянула варіанти щодо утворення адміністративно-територіального устрою районного рівня й узгодила єдиний варіант – 5 об’єднаних районів. А саме: Вінницький, Гайсинський, Тульчинський, Могилів-Подільський та Північний. Найбільшу дискусію викликав центр саме Північного району – м. Хмільник, м. Козятин чи м. Калинівка. Всі пропозиції будуть подані на розгляд Кабінету Міністрів України, який і затвердить остаточний поділ районного рівня в області. 

Між тим, один зі співавторів децентралізації, директор Інституту розвитку територій Дмитро Ганущак у своєму інтерв’ю для ZN,UA зазначив, що в цьому випадку низка політиків намагається вписати процес у політичне русло за аналогією з формуванням громад. На думку експерта, лобіювання створення додаткових, понад розумну кількість, органів виконавчої влади, в тому числі районних державних адміністрацій, може зіграти поганий жарт з політиками, які це лобіювали, оскільки бюрократію не люблять ні бізнес, ні виборці.

Також експерт зазначив, що на Вінниччині однозначно визначаються Вінниця та Могилів-Подільський. Поза 60-кілометровою зоною безумовної відповідальності ТО ЦОВВ і РДА проживають понад 150 тисяч жителів, що дає підстави для створення ще одного району.

«Адміністративними центрами можуть бути Ладижин, як найближчий до адміністративного центру, Тульчин і Гайсин, які в історичному плані мають досвід перебування там органів управління субрегіонального рівня. Це той випадок, коли, швидше за все, буде прийняте політичне рішення щодо вибору центру району в південно-східній частині області», – зазначив Ганущак.



Повернутись