L`News > Бюджет / Економіка / Гроші / ТОП > Уїк-ендні штрафи за паркування біля ладижинського пляжу: кому і скільки

Уїк-ендні штрафи за паркування біля ладижинського пляжу: кому і скільки

Справжній транспортний колапс спостерігається поблизу ладижинського пляжу у святкові та вихідні дні. Через карантинні обмеження багато хто відклав запланований відпочинок на морі, надавши перевагу місцевому пляжу, адже в місті ситуація з коронавірусом відносно сприятлива. Тому охочих відпочити на березі Південного Бугу цього літа побільшало, і не лише серед ладижинців. До місцевого пляжу потягнулися відпочивальники з Гайсина та Тульчина. Як виявилося, обладнаний для відпочивальників ладижинський пляж не готовий до великого напливу авто.
Чому порушують?

Місць для паркування авто катастрофічно не вистачає, через що водії паркуються з порушеннями ПДР. Муніципальна варта штрафує порушників за недотримання правил паркування, а ті нарікають на відсутність автостоянки та різко висловлюються на адресу муніципалів.

Перебуваючи на відпочинку, я стала свідком палкої суперечки муніципалів з водієм, і вирішила з’ясувати у керівника Муніципальної Варти Павла Осадчука, за що штрафують відпочивальників.

Зі слів очільника міського підрозділу Муніципальної варти, водіїв-порушників штрафують за недотримання правил паркування, адже дорожні знаки 3.35 «Стоянка заборонена», які встановлені по обидва боки дороги та в достатній кількості, дозволяють водієві зупинятися навпроти пляжу не більше ніж на 5 хвилин. 

То де ж паркуватися?

Залишити авто відпочивальники можуть на безкоштовній парковці, яку кілька місяців тому міські комунальники облаштували неподалік пляжу (напроти мотелю «Ковчег»). 

«Новостворена парковка всипана гравієм, надалі планується її заасфальтувати та розмістити дорожню розмітку. Наразі стоянка відчинена, вона безоплатна, та нею можна скористатися. Але варто приїжджати до обіду, щоб без проблем припаркувати авто», – зазначив Павло Осадчук.

Як видно з фото нижче, новостворена парковка потребує значних інвестицій. А щодо недостатньої кількості паркувальних місць біля міського пляжу, керівник ладижинських муніципалів зазначив, що вони розраховані лише на ладижинців, і аж ніяк не на відпочивальників з Гайсинського та Тульчинського районів, які сюди з’їжджаються на вихідні. Тоді водії залишають свої автівки просто на узбіччі по обидва боки дороги, порушуючи правила та ускладнюючи роз’їзд. 
Щоб навести лад біля пляжу в Ладижині представники Муніципальної варти виписують порушникам штрафи в розмірі 127,50 грн, за умови, що оплата буде здійснена впродовж 10 днів з моменту фіксації порушення, потім сума штрафу може зрости.

Як сплатити?

Просто сплатити штраф недостатньо. Як пояснив Павло Осадчук, підтвердження проведеного платежу потрібно надіслати у Вайбер на номер, вказаний біля реквізитів. Протягом 1-2 днів інспектор перевірить надходження коштів і надасть зворотний зв’язок.

Нагадаємо, цьогоріч через карантин відпочинок біля водойм дозволено в селах Степашки Гайсинського району, Заозерному Тульчинського району, а також у місті Ладижин, де є рятувальний пост, на якому працює 8 людей, 4 з яких охоронці. На його утримання у 2020 році передбачено 809 тисяч гривень, – пише Вінницька хвиля.

В інших районах області міські та селищні ради забороняють відпочивати біля водойм.

Каріна Галба



Повернутись