L`News > Спорт / ТОП / ІНТЕРВ’Ю > Перші відкриті літні спортивні ігри з паралімпійських видів спорту пройдуть в Ладижині

Перші відкриті літні спортивні ігри з паралімпійських видів спорту пройдуть в Ладижині

29 серпня ладижинський стадіон «Авангард» наповниться вболівальниками, учасниками та гостями, адже в Ладижині відбудуться I літні спортивні ігри Вінниччини з паралімпійських видів спорту.

Скільки зареєструвалось учасників, як проходитимуть ігри та про інші деталі змагань в інтерв’ю для «Ладижин Новини» розповів голова оргкомітету, заслужений тренер України Сергій Брушніцький.

– Сергію Анатолійовичу, чи не найголовніше питання: скільки учасників зареєструвалось для участі в іграх?

– Маємо зареєстрованих 43 учасники: це 21 ладижинець, 19 – з Вінниччини, а також братимуть участь спортсмени з Харкова та Умані.

– З яких саме видів спорту проводитимуться змагання?

– Змагатимуться учасники в п’яти видах спорту. Наприклад, легка атлетика: бігові дистанції візочники долатимуть дистанцію 60 м, спортсмени з ДЦП – 30 м і 60 м, а учасники з ураженням зору, ураженням опорно-рухового апарату та ментальними розладами – 400 м і 1000 м. Змагатимуться і у штовханні ядра та метанні списа, стрільбі кульовій та стрільбі з лука, тріатлону та пауерліфтингу.

– Які вікові категорії будуть представленні в змаганнях?

– Змагання відбудуться у трьох вікових категоріях: юнаки (8-12 років), юніори (13-15 років) та дорослі (від 16 років й старші).

– Сергію Анатолійовичу, у всіх олімпійських ігор є свій логотип.  Як виглядатиме форма учасників Перших відкритих літніх спортивних ігор з паралімпійських видів спорту області, та які передбачаються нагороди переможцям?

– Ми теж маємо логотип, котрий нанесемо на медалі та дипломи. Це авторська розробка. На футболки учасників змагань також нанесемо логотип. Крім цього всім учасникам одягнемо силіконові браслети з логотипом і написом «Ніколи не здавайся». 

– Сергію Анатолійовичу, ідея проведення змагань ваша. А хто є співорганізатором змагань?

– Організаторами змагань є спортивний клуб «Сіндо» (керівник Сергій Брушніцький, – прим. ред.) та Вінницький регіональний центр «Інваспорт» за підтримки управління фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації та Ладижинської міської ради. Також планується створення волонтерської групи, до якої ввійдуть мої друзі, батьки учасників та просто небайдужі люди, котрі долучаться до організації та проведення змагань.

– Яке значення мають для вас ці змагання?

– Для мене ці ігри – не подія великого масштабу. В першу чергу для мене це місія довести своїм підопічним та іншим учасникам, що вилізти з мушлі – не страшно. Коли важко ­– теж не біда. Потрібно не жаліти себе, а виходити і доводити собі, що ти боєць і повинен бути чемпіоном.

Додамо, що ці змагання необхідні не лише для людей з інвалідністю, адже їхньою силою духу та наполегливою роботою можна надихатися тим, хто опустив руки. 

Бажаємо успіхів всім учасникам!

Спілкувалася Каріна Галба



Повернутись