L`News > ТОП / ІНТЕРВ’Ю > Подільський Артек очікує «жовтого» світла для початку табірної зміни

Подільський Артек очікує «жовтого» світла для початку табірної зміни

Дитячий оздоровчий табір санаторного типу «Подільський Артек» на низькому старті, адже МОЗ планує дозволити роботу дитячих таборів з 1 серпня. 

Табір готовий гостинно відкрити двері перед дітьми-відпочивальниками. 28 липня «Подільський Артек» здобув перемогу на тендері від Департаменту сім'ї і молоді Вінницької облдержадміністрації, тому керівництво табору готує документи на підтвердження, а також сертифікати на проживання та харчування 650 дітей. Тож бути чи не бути табірній зміні? Ось у чому питання. 
Про те, як розпочнеться табірне життя 2020 та, як «Подільський Артек» пережив карантин, розповів журналістці «Ладижин Новини» директор оздоровчого закладу Петро Мазур.

– Петре Назаровичу, карантинні обмеження сколихнули економіку. Які втрати поніс табір в зв'язку з карантином?
– Оскільки ми існуємо за рахунок власних коштів, тобто закупівля продуктів, ремонтні роботи та інші витрати – це все з коштів дитячих путівок. Цьогоріч ми маємо борг за будівельні матеріали близько 150 000 гривень. Але дякую підприємцям Євгенію Рошіяну та Юрію Юрченку, котрі в борг надали нам матеріали для проведення ремонту. На сьогодні вони, скажімо, є нашими єдиними меценатами. 

– В період карантину, а саме без фінансування, хто працював на території табору, адже ділянка тут чималенька і потрібно не мало рук, щоб за цим доглядати?
– Так, територія у нас велика –25 Га. Та, на жаль, частину штату ми змушені були скоротити, когось відправити у вимушену відпустку. Тому на сьогодні серед усіх працівників залишився лише я на пів ставки, бухгалтер та сантехнік.

– Потрібно ж і косити траву на цій чималій території. Хто цим займається, якщо персоналу обмаль?
– Ой, раніше у нас люди приходили і самі для себе викошували. А зараз тут нікого. Трава вигорає від спеки, але ж навесні косили по 3 рази самотужки, бо садівника в нас нема. Так само із шишками. Вся територія встелена. Коли табір працює, то діти збирають їх, а зараз нема кому. Не вистачає рук, для того, щоб довести все до ладу. До слова сьогодні мав розмову з завідуючою столової, то вона повідомила, що набирає персонал на майбутню зміну. Загалом, кістяк штату залишився колишній: кухарі, офіціанти. Наші працівники рік уже без роботи, але спочатку зміни вони готові будуть вийти на роботу.

– Щодо вихователів: навчальні заклади також були на карантині, тому направлень на виробничу практику не було. Хто буде працювати на цій зміні?
Щиро кажучи, це найболючіша тема, адже ми давно співпрацюємо з Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського  За умовами договору університет безкоштовно направляв на виробничу практику студентів. Та, у зв’язку з карантином, ми будемо виплачувати заробітну платню вихователям із власних коштів, а 11 вихователів на майбутню зміну шукатимемо самотужки.

– Хто може працювати у вас вихователем?
– Люди, котрі мають педагогічну освіту. Будемо шукати, запрошувати, анонсуватимемо, адже часу не так і багато. Тому треба оперативно готуватися до майбутньої зміни.

– Важливе питання для батьків та дітей – це тема харчування. Які нововведення очікуєте?
– У нас 2 столових зали, які розраховані на 250 дітей. Але цьогоріч ми розміщуватимемо по 125 дітей в одному залі, щоб уникнути скупчення. 2 дитини, котрі разом проживатимуть в кімнаті, будуть харчуватися також за одним столиком. 
– А скільки дітей загалом може проживати на території табору, та чи у звичній кількості будете розселяти в кімнати? Чи з’явились якісь обмеження?
– На території табірної зони є 5 корпусів. Вони розраховані на 500 дітей, але у зв'язку з карантинними обмеженнями маємо розпорядження, що кількість відпочивальників потрібно зменшити до 50%, а це відповідно 250 дітей. Тобто, якщо  в кімнаті у нас раніше проживало 4 дітей, то зараз проживатиме 2 дитини.
– Які санітарні  обмеження будуть на майбутній зміні? Чи ходитимуть діти в масках?
– Зараз важко сказати, конкретної інформації з цього приводу немає, але і питання, щоб діти одягали маски не розглядається. На вході в столову та в корпуси у нас відведені місця для дезінфекції. Ми також вже закупили антисептичні засоби для дітей. 

– Батьки телефонують до вас з питаннями чи почнеться табірна зміна?
– Звичайно, багато охочих батьків звертаються з проханням придбати путівку для дитини. І не лише батьки цікавляться цією інформацією, адже ми щорічно проводимо реабілітацію учасників АТО, тож вчора отримував багато дзвінків з Донецької та Луганської області від охочих відвідати санаторій. У нас є медичні психологи, масажисти, лікарі, котрі працюють в оснащеному належним чином корпусі. Але, знову ж таки, невідомо в якому режимі та коли ми зможемо приймати відвідувачів.

 Петре Назаровичу, відомо, що табори запрацюють, якщо регіон перебуватиме в зеленій або жовтій карантинній зоні. Хто інформуватиме вас з приводу того,  до якої  ж зони ми відносимось?
– Найближчим часом зустрінусь з обласною санітарною лікаркою Валентиною Зайцевою, котра точно дасть відповідь, до якої ж зони ми відносимось та про подальші дії. Адже інші організації лише розводять руками, мовляв, самі не знаємо.
Отже, чи прийматиме заклад цьогоріч дітей, вкаже лише кольорова зона, в якій перебуватиме наш регіон. Якщо ж ситуація буде така, як і сьогодні – без погіршень, то діти матимуть можливість провести свої літні канікули в колі однолітків та на узбережжі Південного Бугу. А поки що на території «Подільського Артеку» тихо, безлюдно та не вистачає дитячого сміху і галасу.

Спілкувалася Каріна Галба



Повернутись