L`News > ДТЕК > Ладижинська ТЕС скоротила кількість викидів, але в ТОП-10 забруднювачів потрапила

Ладижинська ТЕС скоротила кількість викидів, але в ТОП-10 забруднювачів потрапила

Минулого року промислові підприємства України викинули в атмосферу понад 1,5 млн тонн забруднюючих речовин і парникових газів. Частка Ладижинської ТЕС в цьому обсязі становить 4,7% - 70 844,31 тонн/рік. Про це повідомляє Державна служба статистики.

За даними Ліга.Бізнес, у 2018 році Ладижинська ТЕС викинула в атмосферу 72,29 тис. тонн шкідливих речовин. У 2019 викиди зменшилися на 1,45 тис. тонн – до 70,84 тис. тонн/рік. Зменшення кількості викидів ЛаТЕС пов’язують зі зменшенням обсягів виробництва електроенергії та виводом двох енергоблоків ТЕС в консервацію.

Та навіть з такими показниками Ладижинська ТЕС, яка входить до складу АТ ДТЕК «Західенерго», потрапила до ТОП-10 антирейтингу компаній-забруднювачів, посівши в ньому 8-ме місце. Лідером антирейтингу став Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча (група Метінвест Ріната Ахметова). Другу сходинку посів Найбільший український меткомбінат ТНК ArcelorMittal індійського бізнесмена Лакшмі Міттала, третє місце посіла Бурштинська ТЕС АТ ДТЕК «Західенерго».

За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів України, відокремлений підрозділ Ладижинська ТЕС АТ "ДТЕК Західенерго" включений до "Переліку об'єктів, які є найбільшими забруднювачами довкілля в Україні за викидами в атмосферне повітря" і в "Перелік об'єктів, які є найбільшими забруднювачами довкілля за освітою відходів ".

За даними Держстату, крім Ладижинської ТЕС в області забруднювачами повітря є Філія управління магістральних газопроводів "Черкаситрансгаз" ПАТ "Укртрансгаз" Барське лінійне виробниче управління з об’ємом викидів 1359 тонн/рік, та Компресорна станція "Іллінці" Гайсинське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів "Черкаситрансгаз" з об’ємом викидів 744 тонн/рік.Повернутись