L`News > ЛАДИЖИН > Ладижинським підліткам пояснили, як протидіяти булінгу

Ладижинським підліткам пояснили, як протидіяти булінгу

Булінг небезпечний. В цьому на власному досвіді переконалися ладижинські школярі та студенти, адже минулого року в місті через дитячі «пустощі» травм зазнали двоє хлопців. Щоб уникнути продовження трагічного сценарію, міські активісти пішли на випередження й організували зустріч з учнями міських навчальних закладів щодо протидії булінгу. Захід відбувся 11 вересня у міській бібліотеці Ладижина. 

Зі слів організаторки заходу, виховательки дитячого будинку сімейного типу Таїсії Дагдій, сьогодні фактично немає важелів захисту дітей від булінгу. Є лише адміністративне покарання батьків  чи притягнення їх до громадських робіт. Але це ситуацію не виправить. Адже неповнолітній булер може продовжити свою ганебну справу. 
«Насамперед ми радили дітям, які можуть стати жертвами булерів,  шукати захисту у дорослих, або ж в старшокласників, котрі користуються в школі авторитетом. Ні в якому разі не замовчувати про факти цькування і насмішок з боку одноліток. Не можна тримати все в собі, обов’язково потрібно розповісти дорослим про такі випадки. Адже завтра на вашому місці може опинитися слабша дитина, яка не зможе протистояти тиску. Тоді можуть бути і трагічні наслідки, аж до самогубства», – зазначила Таїсія Дагдій.

За участі представника Ладижинського бюро безоплатної правової допомоги Романа Шарана відбулася сесія питань-відповідей про те, як діяти в подібній ситуації. Разом з дітьми, присутніми на заході, Роман моделював ситуації булерського характеру та пояснив дії кожного учасника на законодавчому рівні: хто є винним чи співучасником, а хто – спостерігачем. 

«Батьків неповнолітніх винних осіб, а також співучасників мають притягнути до адмінвідповідальності у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадських робіт від 20 до 40 годин. А ще – всіх булерів ставлять на облік», – зазначив Роман.
На завершення заходу практичний психолог Ладижинської ЗОШ №4 Тетяна Пипко пояснила дітям, як розпізнати хто булер, а  хто постраждалий. І це дуже важливо, адже не кожен конфлікт є булінгом. 

 «Цькування – це тривалі, повторювані дії, а одинична сутичка між учасниками таким не може вважатися. Наприклад, якщо друзі посварилися та побилися чи діти разом весело штовхалися, але одна із них впала і забилася -  це не вважається булінгом. Проте, якщо однолітки на чолі з булером регулярно насміхалися, принижували або ховали та кидали речі дитини, штовхали, не вперше нецензурно обзивали та били, викладали в соцмережі непристойні чи відфотошоплені знімки дитини – потрібно негайно діяти!», – наголосила Тетяна Пипко.

Нагадаємо, 13 лютого 2019 р. в одному з навчальних закладів м. Ладижина між двома учнями виник конфлікт та бійка, внаслідок чого 12-річний учень отримав розрив селезінки.

Ще один випадок трапився 29 листопада 2019 року: студента Ладижинського коледжу прооперували через сутичку з одногрупником.



Повернутись